Parandus- ja arendustunni kokkuvõte vanemas koolieelses eas lastele "Teremok". Parandus- ja arendustundide ettevalmistamise ja läbiviimise meetodid lasteaias Vanema rühma parandus- ja arendustundide kokkuvõte

Sekrier Alla Ivanovna, hariduspsühholoog, MBDOU nr 75, Norilsk

1. Mäng "Tervitus" (K. Fopel)

Sihtmärk: soodsa psühholoogilise kliima loomine, vastastikuse aktsepteerimise õhkkond, meeleolu konfliktivabaks suhtlemiseks ja eneseregulatsiooni arendamine.

Psühholoog: Poisid, iga kord, kui me teid ebatavaliselt tervitame. Täna tervitame üksteist erilisel viisil. Kõnnite mööda tuba ringi ja surute vaikselt, sõnagi lausumata üksteise kätt. Ma ütlen teile täpselt, kuidas üksteist tervitada.

  • Nagu sõber, keda pole ammu nähtud;
  • Olulisena - tähtis inimene;
  • Maailmameistrina;
  • Eakana;
  • Nagu su ema;
  • Nagu armastatud vanaema;
  • Rühmaõpetajana.

2. Mäng "Kortsud"

Sihtmärk: Pinge leevendamine.

Psühholoog: Poisid, hingake mitu korda sisse ja välja. Sisse-välja hingata, sisse-välja hingata. Ja viimast korda - sisse ja välja hingata. Suurepärane... Naeratage laialt oma parempoolsele naabrile ja nüüd ka vasakpoolsele naabrile. Kortsutage oma otsaesist - üllatute, kortsutate kulme - saate vihaseks, kirtsutage nina - teile ei meeldi midagi. Lõdvestage oma näolihased, teie nägu on rahulik. Tõstke ja langetage oma õlad. Sissehingamine-väljahingamine, sisse-väljahingamine, sisse-väljahingamine. Hästi tehtud!

3. Mäng "Predator"

Sihtmärk: lihaspingete vähendamine, agressiivsete laste käitumise korrigeerimine, agressiivsuse vähendamine.

Psühholoog: Ja nüüd soovitan teil muutuda mingiks kiskjaks (tiiger, lõvi, hunt, ilves). Seisake üksteise vastas ja hakake üksteisele oma jõudu ja julgust näitama. Näidake, kui tugev, julge ja julge te olete. No rahunege nüüd maha, austate teineteise jõudu.

4. Mäng "Nimekõne" (Kryazheva N. L.)

Eesmärk: leevendada verbaalset agressiooni, aidata lastel väljendada viha vastuvõetaval kujul.

Psühholoog: Poisid, kes annavad palli ümber, nimetagem üksteist erinevateks kahjututeks sõnadeks (tingimus, milliseid nimetusi saab kasutada, räägitakse eelnevalt läbi. Need võivad olla köögiviljade, puuviljade, seente või mööbli nimetused). Iga pöördumine peaks algama sõnadega: "Ja sina, ..., porgand!" Pidage meeles, et see on mäng, nii et me ei solvu üksteise peale. Lõpuringis tuleks naabrile kindlasti midagi ilusat öelda, näiteks: “Ja sina, ..., päikest!”

5. Mäng “Küsi mänguasja”- verbaalne variant (Karpova B.V., Lyutova E.K., 1999)

Sihtmärk:õpetada lastele tõhusaid suhtlemisviise.

Rühm jaguneb paarideks, üks paariliikmetest (osaleja 1) võtab üles mõne eseme, näiteks mänguasja, märkmiku, pliiatsi vms. Teine osaleja (osaleja 2) peab seda eset küsima.

Sa hoiad käes mänguasja (märkmik, pliiats), mida sa tõesti vajad, aga seda vajab ka su sõber. Ta küsib sinult seda. Proovige mänguasja alles hoida ja andke see ära ainult siis, kui soovite seda tõesti teha. Noh, peate valima õiged sõnad ja proovima mänguasja küsida, et nad selle teile annaksid. Seejärel vahetavad osalejad 1 ja 2 rollid.

6. Lõõgastusharjutus “Puhka metsas” (kasutades “Waterfall” paneeli sensoorse ruumi seadmeid)

Poisid, nüüd puhkame. Heitke mugavalt pikali, sulgege silmad ja kuulake mu häält. Kujutage ette, et olete ilusal suvepäeval metsas. Sinu ümber on palju kauneid taimi ja erksavärvilisi lilli. Tunned end täiesti rahulikult ja õnnelikuna. Mõnus värskuse ja jõulisuse tunne katab kogu keha: otsaesist, nägu, selga, kõhtu, käsi ja jalgu. Tunned, kuidas su keha muutub kergeks, tugevaks ja kuulekaks. Tuul puhub kehasse kerge värskusega. Õhk on puhas ja läbipaistev. Hingake kergelt ja vabalt. Meeleolu muutub rõõmsaks ja rõõmsaks – tahaks püsti tõusta ja end liigutada. Avame silmad. Oleme täis jõudu ja energiat. Proovige seda tunnet kogu päeva jooksul säilitada.

Peegeldus. Kas teile meeldis tegevus? Mis on kõige, kõige vähem? Mis tuju sul on?

Hüvastijätu rituaal. Nad naeratasid üksteisele ja soovisid head tuju.

Sellega meie õppetund on lõpetatud, suur aitäh teile kõigile!

Parandus- ja arendustundide kokkuvõte

“Mängides arenev” vanemas koolieelses eas lastega

Karaivan K.V., õpetaja - psühholoog

"Me areneme mängides"

Sihtmärk: lapse kognitiivse sfääri arendamine, luues tingimused tema loomulikuks psühholoogiliseks arenguks.

Ülesanded:

Hariduslik - aktiveerida kognitiivsed vaimsed protsessid: visuaalne mälu ja taju, kuulmis tähelepanu, loov kujutlusvõime, visuaalne-kujundlik mõtlemine;

Arendav – arendada kõne- ja foneemilist kuulmist, reaktsioonikiirust, peenmotoorikat;

Hariduslik – kasvatada lastes kaastunnet, empaatiat ja sõbralikku suhtumist teistesse.

Varustus ja materjalid: mänguasi Pardipoeg, molbert ja kaardid figuuride, värvide, väljalõigatud piltide, helmeste ja traadiga.

Eeltöö: mängud ja harjutused tähelepanu, mälu, visuaal-kujundliku, loogilise mõtlemise, kujutlusvõime ja taju arendamiseks, käitumistreening, peenmotoorika arendamise harjutused, kõnemängud hääliku koha määramiseks sõnas.

Tunni edenemine

Sissejuhatav osa

Sihtmärk. Looge positiivne emotsionaalne meeleolu ja soodustage lihaste lõdvestamist.

Tere tulemast rituaal .

Ringis olevad lapsed ütlevad tere. "Hea tuju." Psühholoog surub ringis esimese inimesega kätt ja edastab ringis hea tuju.

Psühholoog (ajab välja mängupardipoja). - Meile tuli külla pardipoeg, ütleme talle tere.

Tere pardipoeg!

Tundub, et ta nutab. Küsime temalt, mis juhtus.

Mis sul viga on, pardipoeg?

Pardipoeg (psühholoog räägib tema eest). Fakt on see, et kuri nõid võlus mind ja nüüd ei mäleta ma midagi: mis on mu nimi, kus ma elan, kui vana ma olen, kas mul on sõpru. Aga nõid ütles, et sa aitad mind, kui täidad tema ülesanded. Ta ütles, et Cheburashka lasteaia lapsed saavad mind aidata.

Psühholoog . Kas aitame pardipoega? Loeme kirja. Nõid kirjutab: "Kui sa täidad mu esimese ülesande, jätab pardipoeg tema nime meelde." Kas proovime ülesande täita? (Jah).

Põhiosa

Sihtmärk: Aktiveerige kognitiivsed vaimsed protsessid: mälu, tähelepanu, kujutlusvõime, mõtlemine, kõne arendamine, peenmotoorika.

Mängu harjutused .

1. "Jäta muster meelde"

Eesmärk: arendada visuaalset mälu.

Materjalid: valged paberilehed, pliiatsid.

Psühholoog tõmbab paberile katkendliku joone, demonstreerib seda 1-2 minutit ja kutsub lapsi meelde. Seejärel pöörab ta paberilehe ümber. Lapsed reprodutseerivad mustrit mälu järgi. Järk-järgult muutuvad mustrid keerukamaks.

Kontrollige: 1. Laps ise kontrollib ülesande õigsust

2. Eksperthinnang

3. Psühholoog näitab: "Kas kõik poisid said sellise joonise?"

4. “Millistest kujunditest koosneb meie muster? Kui palju neid on?"

Pardipoeg . Mulle tuli meelde, minu nimi on Kryaka!

Psühholoog (loeb kirja edasi). "Kui teete teise ülesande, mäletab pardipoeg, kus ta elab."

2. "Parandage viga"

Sihtmärk : arendada auditoorset tähelepanu, foneemilist kuulmist.

Psühholoog loeb luuletust, muutes tahtlikult sõnu. Lapsed ütlevad õigeid sõnu. Nad nimetavad seda, mis ei juhtu.

Olles nuku käest kukkunud,

Masha tormab ema juurde:

“Seal roomab üks roheline sibul (mardikas).

Pikkade vuntsidega."

Jahimees hüüdis: “Oh!

Uksed (loomad) jälitavad mind!

Hei! Ära seisa liiga lähedal -

Ma olen tiigripoeg, mitte kauss (kiisu)!

Hilissügis karu

Armastab jões istuda.

Sarviline hobune heinamaal

Suvel hüppab ta lumes.

Soe kevad praegu -

Siin on viinamarjad küpsed.

Pardipoeg. Meenus: ma elan imelises ja ilusas kohas Fantasy Islandi lähedal.

Motoorse kõne soojendus "Me ei kiirusta."

Alaselga sirutades me ei kiirusta.

Pöörake paremale, pöörake vasakule,

Vaata oma naabrit. (torso pöördub külgedele)

Et saada veelgi targemaks

Me keerame oma kaela veidi.

Üks ja kaks, üks ja kaks,

Pearinglus (pea pööramine külgedele).

Üks - kaks - kolm - neli - viis,

Meil on aeg jalgu sirutada (kükid).

Lõpuks teavad kõik

Nagu ikka, paigas kõndimine (paigal käimine).

Kas soojendamisest on kasu?

Noh, on aeg maha istuda. (lapsed istuvad).

3. "Blots"

Sihtmärk : arendada kujutlusvõimet.

Materjal : valge paberi lehed, pintslid, värv.

Poisid, võtke värvimiseks värvid, pintslid ja vesi ning pange need laudadele.

Psühholoog palub igal lapsel võtta oma pintslile veidi värvi seda värvi, mis talle meeldib. Seejärel soovitab ta pintslilt värvi paberile raputada, leht pooleks voltida ja siluda. Järgmiseks murravad lapsed oma lehed lahti ja räägivad, milline või kellena valminud joonistus välja näeb.

Pardipoeg. Poisid, ma olen teiega sama vana - kuueaastane!

Psühholoog (loeb kirja edasi). "Aitate pardipojal oma sõpru meeles pidada, kui kogute nende portreesid erinevatest kohtadest."

4. "Lõika pilte"

Sihtmärk : arendada mõtlemist, taju.

Materjal: lõigatud pildid 6 osast.

Üks-kaks! Jagame kahte! Iga paar saab ümbriku väljalõigatud piltidega.

Lapsed teevad pilte. Nad saavad portreesid erinevatest loomadest.

Nad nimetavad seda täislauseks: Pardipojal on sõber – jänku.

Pardipoeg . Need on mu sõbrad: karu, jänku ja siil.

Psühholoog (loeb kirja edasi), "Kui olete ettevaatlik, mäletab Quack seda, mida ta armastab."

5. "Ole ettevaatlik"

Eesmärk: arendada tähelepanu ümberlülitamist, reaktsioonikiirust, silmaringi avardamist.

Loomad – plaksutage käsi (orav, hobune, hunt, lõvi, jäär, siil)

Linnud – tõstan käed üles (vanker, tuvi, kotkas, tihane, toonekurg, härjalind)

Kala – kükk (ristkarp, haug, säga, ahven, takjas)

Pardipoeg . Mulle meenus, et armastan komme ja jäätist, samuti meeldib mulle sportida ja mängida. Aga üle kõige meeldivad mulle ehted!

Psühholoog (sosistab). Teeme mõned helmed ja anname need Quackile. Ma arvan, et ta saab olema väga õnnelik.

6. “Pardipoja helmed”

Eesmärk: arendada käte peenmotoorikat

Materjal: helmed, traat.

Iga laps kogub helmeid ja paneb need Pardipojale kaela ning ütleb oma soovi. "Kryaka, ma tahan sulle need helmed kinkida, et sa mäletaksid meid alati – oma sõpru.”

Lapsed nöörivad helmed traadi külge ja asetavad helmed mänguasjale.

Pardipoeg. Suur tänu abi ja kingituste eest! Mul on aeg koju Fantasy Lake'i minna. Järgmise korrani.

Psühholoog eemaldab mänguasja.

Lõpuosa

Sihtmärk: õppida analüüsima saadud kogemusi, säilitama positiivset emotsionaalset hoiakut.

Peegeldus. Lapsed ütlevad uue sõbra nime, kellega nad klassis kohtusid, ja räägivad, kuidas neil õnnestus loitsu murda.

Hüvastijäturituaal "Päikesepaiste"

Lapsed seisavad ringis, sirutavad käed ette ja ühendavad need ringi keskele. Nad seisavad vaikselt, kujutledes end sooja päikesekiirena.

Hästi tehtud poisid. Sellega õppetund lõpeb. Hüvasti.

Korrigeeriva ja arendava tunni “Mängides arenemine” eneseanalüüs

Parandus- ja arendustund on mõeldud lastele, kellel on kognitiivse arengu raskusi: vaimsed toimingud, tähelepanu, mälu, kujutlusvõime on selle vanusekategooria jaoks ebapiisavalt arenenud; halvasti arenenud käte peenmotoorika, suur hajutatus ja suurenenud väsimus.

Sihtmärk: lapse kognitiivse sfääri arendamine, luues tingimused tema loomulikuks arenguks.

Eesmärgi saavutamiseks püstitati järgmised ülesanded:

Hariduslik:

- aktiveerida kognitiivsed vaimsed protsessid: visuaalne mälu ja taju, tähelepanu, visuaal-kujundlik mõtlemine, loov kujutlusvõime;

Hariduslik:

Arendada lapse käte reaktsioonikiirust ja peenmotoorikat;

Arendada kõnet ja foneemilist kuulmist;

Hariduslik:

- kasvatada lastes kaastunnet, empaatiat ja sõbralikku suhtumist teistesse.

Tunni sisu põhineb arendushariduse ideedel, võttes arvesse ealisi iseärasusi ja laste proksimaalse arengu tsooni (L.S. Vygotsky, D.B. Elkonin). Tunni planeerimisel arvestasin laste ealisi iseärasusi, ehitades selle üles laste olemasolevate teadmiste põhjal.

Tund sisaldab mitut etappi, mis on loogiliselt üles ehitatud ja mida ühendab üks süžee. Usun, et tund vastas laste huvidele ja nende ettevalmistustasemele. Üritasin oma tööle läheneda loovalt, valides ülesandeid, mis nõuavad lastelt mõtlemist.

Tunni alguses kasutasin korraldusmomendina tunni alustamise rituaali “Hea tuju”, mis tekitas lastes positiivse emotsionaalse meeleolu. Tegevuse vastu huvi äratamiseks pakuti üllatusmomenti - mänguasjategelase Pardipoja ilmumist.

Harjutus “Jäta mustrit meelde” aitas kaasa laste visuaalse mälu ja visuaalse tähelepanu arengule, oskusele enda ja sõbra tööd õigesti hinnata.

Järgmise ülesande „Paranda viga“ täitmine aitas kaasa kuulmis tähelepanu ja foneemilise teadlikkuse arendamisele.

Kõne arendamiseks ja tegevuse tüübi muutmiseks viidi läbi motoorse kõne soojendus “Me ei kiirusta”. Õuemäng “Maa – Õhk – Vesi” aitas kaasa ka laste motoorse aktiivsuse optimeerimisele, tähelepanu vahetuse, reaktsioonikiiruse arendamisele ja silmaringi avardamisele.

Harjutus “Blots” aitas kaasa laste kujutlusvõime arengule, leevendas jäikust ja emotsionaalset stressi.

Kasutasin sotsiaal-mängutehnoloogia tehnikat: harjutuses “Lõigatud pildid” jagati lapsed paaridesse, demonstreerides oma oskust töötada mikrorühmades. See harjutus oli suunatud visuaal-kujundliku mõtlemise ja tervikliku taju arendamisele.

Tulemusliku tegevusena valmistasid lapsed oma sõbrale Pardipojale kingituse - helmed. Selle harjutuse eesmärk oli arendada käte peenmotoorikat.

Tunni lõpuosas viidi läbi refleksioon: lapsed rääkisid, kellega nad täna sõbrunesid ja kuidas oma uut sõpra aitasid.

Tunni lõpetamise rituaalina kasutasin rituaali “Päikesekiired”, mis toetas ja säilitas laste koostöö ja hea tuju õhkkonna.

Terve tunni vältel olid lapsed protsessist vaimustuses ja huvitatud. Kellel oli raske, kasutati individuaalse vestluse tehnikat, abi saadi praktiliselt. Ta kasutas verbaalseid, visuaalseid ja praktilisi meetodeid, arvestas tervist säästvaid tehnoloogiaid: lapsed olid liikumises, töötasid laudadel, vaibal. Arvan, et tunni tempo oli optimaalne, lapsed said määratud ülesannetega hakkama. Laste emotsionaalne seisund püsis kogu tunni vältel positiivsena.

Eelkooliealiste laste parandus- ja arendustunni konspekt

Tunni eesmärk: ärevuse leevendamine.

Ülesanded:

  1. Peenmotoorika arendamine.
  2. Emotsionaalse sfääri arendamine.
  3. Loogilise mõtlemise, tähelepanu, kõne arendamine.
  4. Lihaspingete leevendamise võime kujunemine.
  5. Emotsionaalse tausta tõstmine.

Tunniplaan:

  1. Korralduslik osa - 2 min.
  2. Praktiline osa (16 min.). Psühho-võimlemisharjutuste komplekt psühho-arenguharjutuste komplekt
  3. Järeldus – 2 min.

Vajalikud materjalid: multimeedia installatsioon (projektor, ekraan, sülearvuti), muusikavalik, kokk.

Tunni käik:

Tere poisid! Vaata aknast välja. Mis aastaaeg täna on? Täpselt nii, talv! Talvel on väga külm, väljas on lund ja pakane! Ja talvel unistavad paljud, et see tuleb varem... Just nii, suvi! Suvel lähevad paljud inimesed soojematesse piirkondadesse päikese käes peesitama, pehmes meres ujuma ja soojal liival lebama. ...
Ilmub Mishutka
- Poisid, ärge kurvastage! Suvi tuleb kindlasti! Aga et teid täna rõõmustada, tahan teid täna merereisile kutsuda! Kas olete nõus? (lapsed nõustuvad). No siis lase käia!

Süvenemine muinasjuttu.
Merekohin lülitub sisse, lapsed võtavad üksteise õlgadest kinni ja õõtsuvad kinnisilmi.

Noh, siin me oleme muinasjutus. Oh vaata! Meid tervitavad mereelanikud!

Harjutus 1. Ekraanile ilmuvad pildid mereloomadest, mis on segatud maismaaloomadega. Lapsed nimetavad mereloomi ja eemaldavad maaloomad.

Poisid, vaadake ekraani. Mida sa näed? (Lapsed vastavad, et see on merepõhi).
- Õige! Oleme merepõhjas. Võlujõud muudab meid merekaladeks.

Harjutus "Kala". Käte pehmed liigutused (uimed), kaootiline liikumine ruumis muusika saatel.
- Lapsed, tähelepanu ohule! (ekraanile ilmub hai pilt, kõlab murettekitav muusika). Lapsed vajuvad hirmust ja teesklevad, et nad on hirmunud.
- Võlujõud aitab meid ja muudab meid haideks!

Harjutus "Hai".
Lapsed muutuvad haideks. Nad teevad vihaseid, pinges nägusid ja asetavad käed enda ette, imiteerides hai lõugasid. Kaootiline liikumine ruumis muusika saatel.
- Haid ujusid minema, et oma asju ajada. Nüüd saate lõõgastuda!
Lapsed suruvad käsi ja hingavad sügavalt sisse. Istuge matil pingevabas asendis.
- Poisid, me oleme mere rannikul. Muutume laineteks.
Harjutus "Lained". Lapsed lukustavad käed kokku ja teevad lainelisi liigutusi, algul väikseid, siis muutuvad “lained” aina suuremaks. Pärast harjutuse lõpetamist lõdvestuge.

- Nüüd mängime! Harjutus "Mäng lainega"
- Noh, kas sa oled väsinud? Puhkame.

Harjutus "Ma laman päikese käes"(lõõgastusharjutus). Lapsed lamavad vaibal ja kuulavad muusikat, kujutades ette, et nad päevitavad kuuma suvepäikese all.
Noh, meie õppetund on läbi.

Meenutagem, mida huvitavat meie tunnis juhtus?
Toimub arutelu. Iga laps avaldab oma arvamust.
Poisid, tegite täna head tööd, hästi tehtud! Hüvasti!

Keskmise eelkooliealiste laste motoorsete oskuste arendamise parandus- ja arendustunni kokkuvõte “Külas vanaema”

Eesmärgid:

Käte peenmotoorika arendamine, parema ja vasaku käe tegevuste koordineerimise oskus läbi meelelahutuslike mängude ja harjutuste.
Õppige vormide abil taignast figuuride väljapressimise tehnikat.
Siit saate teada, kuidas pilte käe- ja sõrmeliigutuste abil edasi anda.
Kasvatada iseseisvust, oskust hinnata oma töö tulemusi ja soovi inimesi aidata.

Varustus:

Joonistus klaasidega, helmed, kummipael helmeste nöörimiseks, tainas kausis, vormid, küpsetusplaat, õliriie lauale, põlled ja sallid, värvilised pliiatsid, värviraamatud.

Tunni käik:

Lapsed sisenevad rühma ja nurgas on maja.

Koolitaja:

Poisid, kas te ei tea, kes selles majas elab? (Laste vastused). Koputame ja saame teada (koputame).

Võtame mänguasja vanaema välja, ta otsib midagi.

Koolitaja:

Tere, vanaema. Mis juhtus, mida te otsite?

Vanaema:

Jah, nii palju asju on teha, aga prillid on kuhugi kadunud.

Koolitaja:

Ja poisid ja mina aitame teid. Jah, poisid? (Laste vastused).

Visuaalse taju harjutus - mäng "Leia prillid"

Koolitaja:

Hästi tehtud, vaadake, kuidas saate oma prille kätega näidata. (Lapsed kordavad).

Koolitaja:

Poisid, mängime. (Lapsed kordavad õpetaja järel).

Sõrmevõimlemine plastist visandi elementidega

(Juhtinud P. Sinyavski luuletustele).

Külas oli onn,
(Lapsed joonistavad mõlema käe sõrmi õhku ruudu ja peopesadega maja katuse kujutamiseks)

Seal elasid naljakad vanaprouad.

Lina õmmeldi luudadega
(Vasak käsi surutakse rusikasse. Parema käega vehitakse küljelt küljele)

Põrandad pühiti nõeltega,
(Nad “õmblevad” kujuteldavate nõeltega kahe käega)

Soolatud volushki padjas
("Sool" mõlema käe sõrmedega. Käed asetatakse põse alla, pea küljele kallutatud)

Ja nad läksid vanni uinakut tegema.
(Siruta käed ette ja ühenda sõrm sõrmega)

Nad unistasid onnist külas,
(Joonistage mõlema käe sõrmedega õhku ruut, kujutage peopesadega maja katust)

Seal elasid naljakad vanaprouad.
("Ninad." Hoidke sõrmedega kujuteldava taskurätiku otstest, samal ajal kallutage pead küljele)

Lina õmmeldi nõeltega kokku,
(Vasak käsi on rusikasse surutud, parem käsi hoiab nõela, “õmbleb”)

Põrandad pühiti luudadega,
(vehib mõlema käega vasakule ja paremale)

Soolatud volushki vannis
(Soola sõrmedega: sirutage käed ette, ühendades sõrmed)

Ja nad läksid patjadele uinakut tegema
(Siruta. Käed asetatakse põse alla, pea küljele kallutatud)

Vanaema:

Oi kui hea! Ja poisid, mu helmed läksid katki ja nüüd ma ei tea, mida teha?

Koolitaja:

Meie poisid koguvad need teile nüüd kokku.

Õpetaja pakub laudade juurde minna. Laudadel, kandikutel on helmed ja kummipael, lastel palutakse helmed kokku korjata, lõpus aitab õpetaja kummiku otsad kokku siduda ja helmed antakse vanaemale.

Vanaema:

Oi kui vahva sa oled!

Koolitaja:

Ütle mulle, vanaema, kuidas me veel saame sind aidata?

Vanaema:

Tegin täna küpsisetaina. Nüüd ma ei tea, kuidas süüa teha?

Koolitaja:

Lubasime teid aidata. Tõesti, poisid? (Laste vastused).

– Aga enne kui hakkame taignaga töötama, peame käed pesema.

Lapsed käivad käsi pesemas, sel ajal kaetakse lauad õliriidega, laotakse küpsisevormid, küpsetusplaat ja tainas, mis jagatakse kaussi laste arvu järgi.

Õpetaja kutsub lapsi toolide juurde minema ja põlled ette panema. Seejärel selgitab ta, kuidas nad taignaga töötama hakkavad: kõigepealt võtavad kõik taignapalli ja teevad näppudega lauale lapiku koogi ning seejärel pressitakse kujundid vormiga välja. Küpsised asetatakse küpsetusplaadile.

Vanaema:

Hästi tehtud! Ma lähen panen küpsised ahju.

Koolitaja:

Vahepeal peseme poistega käsi.

Lapsed pesevad käsi ja vanaema viib ahjuplaadi kööki.

Kehalise kasvatuse tund “Pliit küpsetab rulle”

Cha, cha, cha,
Cha, cha, cha -
(3 plaksu reitele)

Pliit on väga kuum.
(4 hüpet kahel jalal)

Chi, chi, chi -
(3 plaksu pea kohal)

Pliidil küpsetatakse kalachi.
(4 kükki)

Chu, chu, chu -
(3 plaksu selja taga)

Kõigile leidub midagi.
(4 hüpet paigas)

Mida, mida, mida -
(3 plaksu teie ees)

Olge ettevaatlik, see on kuum.
(paigal kõndides)

Vanaema:

Aitäh poisid. Ma annan teile abiks värviraamatud, kuid probleem on selles, et kõik pliiatsid on segamini.

Koolitaja:

Aitäh kingituse eest. Ja pliiatsid, vanaema, poisid ja mina paneme kõik kastidesse.

(Lapsed võtavad vastavalt juhendile pliiatsid endale. Näiteks: võta punane, nüüd roheline jne. Siis värvivad lapsed).

Tunni struktuur:

1. Visuaalse taju harjutus.
2. Võimlemine kätele ja sõrmedele.
3. Harjuta esemega õhus.
4. Harjutus laual.
5. Kehalise kasvatuse minut.
6. Sorteerimisharjutus.
7. Graafilised harjutused.

Iseärasused:

1. Tund on keskendunud mitte laste bioloogilisele, vaid psühhofüsioloogilisele vanusele.
2. Arengukoormus kombineeritakse puhkusega.
3. Tunni modelleerimisel võetakse arvesse pilte ja tegelasi, kes on lastele kõige armastatumad ja tuttavamad.
4. Selged ja arusaadavad juhised.
5. Parandus- ja arendustunni ülesehitus peaks sisaldama eri tüüpi tegevuste vaheldumist.
6. Korraldage puhkepause kasutades lõdvestusharjutusi, luu- ja lihaskonna tugevdamise harjutusi ja silmaharjutusi.
7. Lapse väsimusastme reguleerimine ülesannete esitamise järjekorra planeerimisega vastavalt raskusastmele (tunni soojendus ja lõpuosa peaksid olema lihtsamad kui põhiosa).
8. Optimaalse töötempo valimine vastavalt lapse isikuomadustele.

Kõigest maailmas:

1930. aastal ilmus Ameerikas film “The Rogue Song”, mis räägib ühe tüdruku röövimisest Kaukaasia mägedes. Näitlejad Stan Laurel, Lawrence Tibbett ja Oliver Hardy mängisid selles filmis kohalikke kelme. Üllataval kombel on need näitlejad tegelastega väga sarnased...

Sektsiooni materjalid

, Korrigeeriv pedagoogika

Tunni esitlus












Tagasi Edasi

Tähelepanu! Slaidide eelvaated on ainult informatiivsel eesmärgil ja ei pruugi esindada kõiki esitluse funktsioone. Kui olete sellest tööst huvitatud, laadige alla täisversioon.

Sihtmärk: kognitiivse tegevuse kujunemine.

Ülesanded:

  • arendada vabatahtlikku tähelepanu ja kujutlusvõimet.
  • arendada visuaalset ja kuuldavat taju.
  • arendada võimet luua põhjus-tagajärg seoseid mitteverbaalsel tasandil.
  • arendada visuaalset mälu.
  • õpetada lõdvestustehnikaid ja leevendada psühhomuskulaarseid pingeid.
  • arendada võimet määrata oma meeleolu
  • arendada ühtsustunnet ja rühma ühtekuuluvust.
  • luua positiivne emotsionaalne taust.

Varustus: arvuti , multimeediumiseade, Hiire mänguasi.

Tunni edenemine

1. tervitus. Harjutus "Tervitage peopesaga".

Tere, poisid, mul on hea meel teiega kohtuda ja kõigepealt tahan teile tere öelda. Soovitan teil öelda tere ebatavalisel viisil - peopesaga ( lapsed puudutavad üksteist peopesaga ringis).

2. harjutus “Hea sõna”.

Ilmub pehme mänguasi - hiir. Lapsed ütlevad mänguasjale ja üksteisele hellitavaid sõnu.

3. harjutus "Minu meeleolu värv."

Kujutagem ette, et me kanname nüüd T-särke, mille värv on meie meeleolu värv. Me ütleme teile oma nime ja meie võlusärgi värvi.

4. harjutus "Järjepildid". Slaid number 2.

Sa muidugi tead vene rahvajuttu Teremok. Vaadake selle muinasjutu pilte enda ees olevale tahvlile. Kas need on õigesti paigutatud? Meenutame muinasjuttu ja paneme pildid õigesse järjekorda.

5. Harjutus "Teremki". Slaid number 3.

Muudame veidi muinasjutu lõppu. Kujutage ette, et otsustasite loomi aidata - ehitada igaühele neist eraldi maja. Mitu maja on vaja ehitada? Nimetage muinasjutu kangelased ja loendage need. Kuus on õige. Meie kangelased hakkasid tülitsema ja vaidlema, kes millises majas elama peaks. Kas aitame neid?

6. mäng "Lendab". Slaid number 4.

Loomad hakkasid eraldi elama, kuid peagi hakkas neil üksteiseta igav. Nad otsustasid kokku saada, et mängida, üksteiselt mõistatusi küsida ja huvitavaid ülesandeid lahendada. Rebane kutsus sõbrad mängima mängu "lendab". Kas mängime nendega? Niisiis, rebane ütleb, mis suunas ja mitu rakku kärbes roomab, ja sina nimetad raku värvi, millesse kärbes end leiab.

7. lõdvestusharjutus “Päike ja pilv”, “Päevitamine”.

Teen ettepaneku kutsuda muinasjutu kangelased meile külla ja nendega veidi lõõgastuda.

Päike läks pilve taha, läks jahedaks, kobisime end soojaks. Päike tuli pilve tagant välja, läks kuumaks, lõdvestusime, see sulatas meid üles. ( Korratakse 2-3 korda)

Kujutage ette, et päevitame päikese käes, sulgege silmad. Su lõug päevitab, laseme selle päikese kätte, surume huuled ja hambad lahti. Viga lendab, kohe-kohe lendab suhu – sulge suu tihedalt. Viga lendas minema – nad tegid suu lahti ja hingasid välja. Sinu nina päevitab – paneme ninad päikese kätte. Liblikas lendab, valib, kelle ninale istuda - nina on kortsus, ülahuul üles tõstetud, suu poollahti. Liblikas on minema lennanud – lõdvestame nina. Liblikas on jälle sisse lennanud, kiigutame teda kiigel, tõstame kulmud üles ja langetame alla. Liblikas lendas minema ja me olime täiesti lõdvestunud, tahtsime magada. Tehke end mugavalt ja lõõgastuge ( lõõgastav muusika).

Puhkasime, kogusime jõudu ja jätkame oma õppetundi.

8. harjutus "Kellel on rohkem?" Slaid number 5.

Hiir küsib, kas ta kogus rohkem pähkleid või tammetõrusid? Loomad ei tea, kuidas lugeda, nii et mida nad peaksid tegema? Õigesti võib iga pähkli kõrvale panna tammetõru ja siis vaadata, mis järele jääb. Vastame hiirele rohkemaga.

9. mäng "Neljas ratas". Slaid nr 6, 7.

Kas olete valmis täitma hundi ja karu pakutud ülesannet? Vaata pilte, nimeta kujutatud loomad. Kes on veider? Miks nad nii otsustasid?

10. harjutus "Vali tee". Slaid number 8.

Konn pakub välja tee, mida ta peab käima, et rabasse sattuda.

11. mäng "Pildipaar". Slaidi number 9, 10, 11, 12.

Jänku pakub piltidega mängimist. Vaata, pildi kõrval on kujukese ikoon. Pidage meeles, milline ikoon on pildiga joonistatud. Jänku näitab sulle ikooni, sina jätad pildile meelde ja annad sellele nime.

12. Tagasiside. Hüvastijätu rituaal. "Palmid."

Täiskasvanu kutsub lapsi oma peopesad tema peopesale asetama; iga järgmine osaleja paneb oma peopesa eelmise peopesale. Kui osalejate peopesad on kooris kokku pandud, ütlevad nad: "Hüvasti!"