"Pidulik riietus öökullile." Ettevalmistusrühmas kandideerimise õppetunni kokkuvõte. Abstraktne GCD aplikatsioon ettevalmistusrühmas jäätmematerjalist (kommipaberid) teemal “Rõõmsameelne kloun

Kunstiline ja esteetiline areng jäätmematerjalist ettevalmistusrühmas "Rõõmsameelne kloun"

Eesmärk: arendada laste loomingulist kujutlusvõimet

  • tutvustada lastele klouni elukutset
  • kinnistada teadmisi värvide ja geomeetriliste kujundite kohta
  • arendada oskust ristküliku nurki õigesti lõigata
  • arendada oskust paigutada pilt paberilehele, jälgides proportsioone
  • luua rõõmsat meeleolu
  • kasvatada austust erinevate tsirkusekutsete vastu

Materjalid: plastkuulid, käärid, PVA liim, pintslid, niisked salvrätikud, õliriie, värvilise papi lehed, mitmevärvilised kommipaberid, viltpliiatsid ja klouni nägu, niidid, klounide illustratsioonid.

Tunni edenemine

Huvitav huvitav!
Kõik tahavad siia tulla!
Lärmakas, lõbus! ja kitsas
Õun pole kuhugi kukkuda!

Akrobaadid on siin, elevandid
Ja muidugi morsad.
Kloun ajab kõik naerma
Et teid naljaga lõbustada.

Lugu-vestlus õpetaja ja laste vahel. Tsirkuse elukutsete esitlus.

Millest see luuletus räägib? (tsirkuse kohta)

Milleks tsirkus?

Milliseid tsirkusealasid sa tead? (treenerid, žonglöörid, mustkunstnik, illusionist, võimlejad, köielkõndijad, kloun)

Mida nende ametite inimesed teevad?

Kasvataja: tsirkuses töötavad erinevate elukutsete inimesed ja loomad aitavad neid. Nad on nende ametite jaoks spetsiaalselt koolitatud. Need on julged, sihikindlad ja lahked inimesed. Oma tööga toovad nad publikuni rõõmu, lusti ja head tuju.

Koolitajad - (koolitada loomi koerad, tiigrid, papagoid, karud)

Koolitaja: need inimesed on väga julged, nad ei karda tiigripuuri siseneda. Ja koolitatud loomad mõistavad ja armastavad oma omanikku ning täidavad kõik tema nõuded.

Žonglöörid (nad viskavad ja püüavad erinevaid õhus olevaid esemeid)

Õpetaja: Žongleerimine on väga raske, nii et peate iga päev kõvasti treenima.

Mustkunstnik – ükski tsirkuseetendus ei ole täielik ilma mustkunstnikuta. Võluvitsa abil saab ta konnast kauni lille, lindist mao. Ta on tõeline mustkunstnik ja teeb tsirkuseareenil imesid.

Illusionist on omaette tsirkusekunsti liik, mille ülesandeks on luua illusioon objektide ja elusolendite muutumisest, kasutades käevigu, spetsiaalseid seadmeid või assistentide tähelepanu hajutavaid tegevusi.

Aerialistid on tõelised sportlased, kes sooritavad erinevaid harjutusi kõrgel tsirkuse suure tipu all. Nad on paindlikud, paindlikud ja julged inimesed.

Köielkõndija – säilitab tasakaalu käte liigutustega, milles tal on pikk teivasbalanssöör.

Ekvilibrist - longus traadil, saavutab tasakaalu oma jalgade lihaspingutuste kaudu, millega ta püüab traadil olevat tugipunkti oma keha raskuskeskmega joondada. See soov on kõigi köielkõndijate töö eripäraks. Kõige selgemalt väljendub see käsitsi tasakaalustamises, kus esineja hoiab tasakaalu kätel või peas seistes.

Kloun - (ta ajab inimesi naerma)

K- See on tsirkuse naljakaim elukutse. Mitte ükski tsirkuseetendus ei toimu ilma klounita.

Kõlab muusika: siseneb rõõmsameelne kloun.

Ütle mulle, poisid, miks ma olen tsirkuse juht?

ma saan kõike teha; olla treener, žonglöör, mustkunstnik.

Näitab fookust

Lapsed istuvad toolidel; tooli istme alla on eelnevalt kahepoolse teibiga liimitud pall. Kloun võtab välja ühe palli korraga.

Kutsun teid žonglöörideks. tahtma?

Jagab palle (lapsed viskavad palle ja püüavad neid kinni)

Fizminutka "Punane kloun"

Punane tedretähniline kloun (lapsed silitavad endale pead, näitavad tedretähni)
Poistele väga meeldib (kolme käe plaksutamine)
Nina on nagu punane tomat (silitage nina vaheldumisi kätega,
Ja tema silmis on entusiasm (kasutage silmade kujutamiseks käsi ja plaksutage sõrmedega ripsmeid)

Nüüd ta nutab, nüüd naerab (nimetissõrmed vertikaalselt silmadele, seejärel huultele)
Ta kas on lahke või võitleb (nad silitavad käsi, siis viskavad rusikad ette)
Oh, kui kohmakas ta on (käed vööl, keha kaldus paremale-vasakule,
Kuid me kõik vajame teda sellisena (käed risti rinnal, külgedel ja vööl)

Kasvataja: aga iga ülesanne tuleb ära õppida.

Sinuga oli väga lõbus, aga mul on vaja lahkuda, mind ootavad teised lapsed.

Kloun lahkub. (muusika järgi)

Kasvataja: Poisid, teeme oma Klepast aplikatsiooni.

Aga mitte oma tavapärasest materjalist, kommipaberitest.

Korki saab teha diagonaalselt volditud ja pooleks lõigatud kandilisest kommipaberist. Sa saad kolmnurga.

Pea - võtke ruut, lõigake nurgad ära - saate ringi

Kombinesoon - võta kommipaber, murra see pooleks, lõika nurgad ära ja lõika pooleks, vaheta üks ristkülik omavahel (kaks erinevat värvi)- liimige see

Tervest kommipaberist teeme vibu, keerates seda keskelt.

Käed – tehke sama, mis pükstega

Saapad – voldi kommipaber pooleks, joonista saabas ja lõika see välja

Voldime kommipaberi näo nagu akordion ja lõikame välja ringid - need on silmad ja nina. Suu – joonista viltpliiatsiga.

Juuksed - määrige liim ja liimige nöörid - need on juuksed

Ülejäänud ringid saate liimida nagu pallid, millega me žongleerisime.

Et meie töö oleks väga ilus, sirutame näppe.

Sõrmede võimlemine.
"Me läheme mööda teed
Me läheme sinuga tsirkusesse.
Tõstke sõrm kõrgemale

Kõndige koos, lõbutsege.
Vahetame koos omanikku
Ja jälle me kõnnime
1-2-3-4-5

Meil on lõbus mängida."
Asume tööle.

Tunni kokkuvõte: veetke oma tööd.

Muusika mängib ja ilmub kloun.

Kloun: Ma kõndisin mööda ja tulin sind vaatama ja mida sa siin tegid?

Kasvataja: Vaata Klepat. Meil on teile üllatus.

Rakendamine lasteaias ettevalmistusrühmas aitab lastel arendada järgmisi oskusi:

  • Loov mõtlemine
  • peenmotoorikat
  • Õpetab, kuidas ühendada erinevad kujundid üheks kompositsiooniks
  • Arendab oskust süžee läbi mõelda ja fragmente selle järgi järjestada
  • Nad valdavad erinevaid geomeetrilisi kujundeid ja õpivad neist tervikpilte tegema.
  • Järjestus
  • Loov lähenemine tööle
  • Esteetiline taju
  • Ümbritsevast reaalsusest piltide taasloomine paberil
  • Iseseisvus ja loominguline tegevus
  • Tugevdage volditud paberist sümmeetriliste esemete väljalõikamise võimet
  • Meister silueti lõikamine

Koostame ettevalmistusrühmas rakenduse oma kätega koos lastega

Materjalid, mida võib tundides vaja minna:
  • Käärid (kindlasti mugavad ja lapsele ohutud)
  • Erinevad paberid (lainepapp, tavaline värviline, salvrätikud, valge ja värviline papp)
  • Vilt- ja pliiatsid (väikeste detailide joonistamiseks)
  • Vatt ja vatipadjad
  • Kangatükid, niidijäänused, nööbid
  • Lehed, seemned, kroonlehed, suled, kestad, liiv
  • Manna, pasta, hirss, riis
Talvised rakendused.

See hõlmab erinevate talvepühadega seotud rakendusi. Või lihtsalt talvised maastikud.

  1. Kui annate lastele sinist pappi, vatti või vatipadjakesi, liimi ja tavalist valget paberit. Saate öise lumesajuga maastiku. Aluseks sinine papp, pildil saab juba päev.
  2. Uusaasta aplikatsioonil võib olla kujutatud jõulupuu (näiteks plastiliinist või värvilisest paberist), sellele liimitud kaunistusi ja lähedale “paigutatud” kingitusi või saaniga kingitusi kandvat jõuluvana.
  3. Jõulukaartide valmistamisel kasutatakse erinevate inglite, templite, küünalde jms piltide malle.
  4. 23. veebruari tähistamiseks võite anda ettevalmistusrühma lastele ülesande teha oma vanaisadele ja isadele kingitus postkaardi kujul, millel on pildid erinevatest autodest, lennukitest või mis tahes sõjatehnikast.

Kevadised rakendused.

Kevade saabudes muutuvad ka lasteaiatundide teemad. Rakendused on tehtud heledaks, kevadmeeleolule ja pühadele vastavaks.

  1. Paberitükile saate teha priimulate - lumikellukeste või maikellukeste - lageduse. Selline maal ei saa olla ainult kaunistuseks, vaid seda saab kasutada ka kingitusena naistepäevaks 8. märtsil.
  2. Postkaardi saab teha, kui asetada paberilehele plastiliinvaasi värvilisest paberist kevadlillede kimp, kaunistades selle kauni ornamendiga.
  3. 1. aprilli tähistatakse aprillinaljana. Ja siin pole vaja laste kujutlusvõimet piirata. Puhkuse piltidel saate kujutada õhupalle, võimlejaid ja kloune.
  4. Ka kevadel on selline kuulus püha nagu Issanda ülestõusmine ja ülestõusmispühade teemal saate teha palju rakendusi. Siia kuuluvad lihavõttejänes, munad korvis, kanad ja lihavõttekoogid. Või lihtsalt kleepige kaunid pildid papist toorikule, mis näeb välja nagu muna, ja saate kingituseks lihavõttemuna.
  5. Kevadel tähistatakse Suurt Võidupüha. 9. maiks valmivad aplikatsioonid, liimides alusele erinevaid võidusümboleid. See on tuvi – rahulind ja nelgid – mälusümbol, Kreml väljakul, mille ees võiduparaad toimus, ja paljud teised maalid, mis on tähendusega seotud sõja ja võiduga. Ei lase inimestel unustada, kui suure saavutuse meie sõdurid korda saatsid.

Suvised rakendused.

Suvi on erksate värvide mitmekesisuse, ujumise, rohkete putukate, soojuse ja rõõmu aeg.

  1. Loomingut eristab sel ajal selle heledus ja mitmekesisus, mis sisaldab lepatriinusid ja liblikaid, tigusid ja mesilasi.
  2. Erinevad loomad hullamas niitudel ja metsades.
  3. Suur hulk igasuguseid värve. Näiteks: vativillast karvase peaga võilill või paberiribadest tehtud kohevate karikakrabukett.
  4. Vikerkaarega saab isegi seenevihma teha. Selleks peate võtma helehalli papi ja kleepima sellele rohelise muru, pilve ja vikerkaare. Ja viimasena torka pilve alla paar riisitera vihmapiiskade kujul (piisakesed saab välja lõigata ka helesinisest paberist või kilekotist).
  5. Erinevad mereelanikud või paat, mis sõidab imesaarele.

Sügisrakendused.

Sügis on veidi kurb, aga ilus aeg. Käes on koristusaeg, loodus, kes on suve läbi tööd teinud ja meile kingitusi teinud, valmistub magamaminekuks. Metsad on riietatud kullasse ja karmiinpunasesse. Kogu loodus kutsub seda ilu jäädvustama. Vaadates langevaid lehti, näete erinevaid kujundeid, see leht näeb välja nagu heinakuhjas põllul, teine ​​meenutab lindu. Ja nüüd viib fantaasia su tiibadele. Ja ma tahan oma lastega luua.

  1. Sügisel tehakse aplikatsioone peamiselt tänavalt kogutud materjalidest. Erinevad lehed, kuivatatud lilled, seemned. Kuigi saate lehti teha värvilisest paberist. Enne töö alustamist valmistage kindlasti ette šabloonid, millele lapsed enne sügisvaiba tegemist jälgivad. Kui poisid on piisava arvu lehti ette valmistanud, võivad nad hakata neid liimima. Iga laps saab oma ainulaadse käsitöö.
  2. Samuti saate lehtedest teha kasside, lindude ja erinevate loomade kujukesi.

Video artikli teemal

Ülesanded:

1. Tugevdada kääridega töötamise oskust.

2. Harjutage pooleks volditud paberist lihtsate esemete välja lõikamist.

3. Arenda oskust kaunilt värve ja kompositsioone valida.

4. Õppige hindama enda ja teiste laste töid värvi ja kompositsiooni alusel.

Eeltöö:

Vaatlus jalutuskäikudel, dekoratiivesemete (sallid, kangad) uurimine.

Materjalid

Ruudukujulised kahvatukollase paberilehed, värviline paber, käärid, liim, “Kuldne sügis”.

Klasside edenemine:

Koolitaja: Poisid, kuulame luuletust ja räägime teile, mida see ütleb.

Sügis on tulemas meie pargis,

Sügis kingib kõigile:

Punased helmed - pihlakas,

Roosa põll - haab,

Kollane vihmavari - paplid,

Sügis annab meile vilju.

Lapsed: Sügise kohta

Koolitaja: See on õige sügise kohta, selle kohta, et ta ei unustanud kedagi ja jagas kõigile kingitusi.

Koolitaja: Poisid, vaatame pilti. Palun öelge meile, mida kunstnik sellel kujutas?

Lapsed: Kunstnik kujutas sellel kuldset sügist

Koolitaja: Millised värvid on tema töös olemas?

Lapsed: Punane, roheline, kollane pruun.

Koolitaja:Õige.

Kehalise kasvatuse minut

Üks kaks kolm neli viis,

Kogume lehti

Kaselehed, pihlakalehed,

Papli lehed

Ja haavapuu juures,

Kogume tammelehti,

Kogume emale sügisese kimbu.

Laps painutab sõrmi ükshaaval, alustades pöidlast, laps surub rusikad kokku ja lahti. Laps painutab sõrmi, alustades väikesest sõrmest.

Koolitaja: Hästi tehtud poisid! Sügise saabudes hakkavad puude lehed kollaseks muutuma ja varisema. Maapinnal näete ebatavalist värviliste lehtede vaipa.

Ja täna proovime teha sellist ebatavalist vaipa.

Vaata, mida ma teen (näitan, kuidas saab volditud paberist lehti pooleks lõigata.).

Sulle meeldib?

Lapsed: Jah!

Koolitaja: Nüüd saate alustada.

Koolitaja: Vaata, millised kaunid vaibad oled teinud. Sa tegid head tööd. Kas teile meeldis selliseid ebatavalisi vaipu teha?

Lapsed: Jah!

Tunni lõpus toimub tööde näitus, lapsed jagavad oma muljeid.

Aplikatsioonitund ettevalmistusrühmas "Põhja loomad"

Autor: Popova Olga Viktorovna, keskkooli nr 7 “Pinocchio” õpetaja.
Eesmärk: taotlus nädala teemal “Põhja loomad”
Sihtmärk: Kinnitada laste teadmisi põhjamaa loomadest ja lindudest, nende välimusest, eluviisist looduses. Tugevdage hoolikalt aplikatsiooni tegemise oskust.
ÜLESANDED:
Hariduslik: tugevdada paberilehel navigeerimise oskust; Kasutage õigesti kääre ja aplikatsioonivahendeid. Aktiveerige laste sõnavara (põhjapõder, jääkaru, morss, pingviin). Tehke kokkuvõte laste teadmistest põhjamaa loomade ja lindude kohta.
Arendav: arendada omandatud oskusi välja lõigata erinevaid kujundeid, asetada need kindlas järjekorras paberilehele ning kleepida vastavalt pildile ja süžeele.
Õppige mõistma mõistatuste kujundlikku tähendust. Arendage silma; kognitiivsed protsessid; sõrmede väikesed lihased. Arendada kujutlusvõimet, tähelepanu, mõtlemist. Arendada lastes kognitiivset huvi külma riikide loomade ja lindude elu vastu.
Õpetajad: edendada soovi paberiga töötada; oskus hinnata enda ja kolleegide tööd. Edendada iseseisvust, aktiivsust, puhtust ja esteetilisi tundeid.

EELTÖÖ: Lugedes lugusid T.A. Shorygina “Tutvus meid ümbritseva maailmaga”, “Loomad. Mis need on? Muusikat kuulama. Vaata ettekannet: "Loomad ja nende elupaigad." Vestlused põhjamaa loomadest. Vaadates põhjamaa loomade illustratsioone. Mõistatuste koostamine. Kehalise kasvatuse tundide ja näpuharjutuste õppimine. Õuemängud.
Harjutused ja mängud: “Leia erinevused”, “Kes mida sööb?”, p/i “Pingviinid jäälaval”.
SEADMED:
Näidismaterjal – Loomapildid, pingviini, hirve illustratsioonide näidised, väljapaneku varustus. Esitlus.
Jaotusmaterjal – sinine paberileht; mustad ja valged ristkülikud; mustad ruudud; paberitükid töö täiendamiseks (tiivad, käpad, nokk); albumilehe põrand valge, albumileht pruun: varustus aplikatsiooniks.
KLASSI EDENDUMINE.
Lähme maagilisele teekonnale põhjapoolusele. Selleks peame sina ja mina tekitama tuult ja külma (liigendusvõimlemine, teeme huuled toruks ja puhume tuult, kuid põsed ei tohiks paisuda). Poisid, vaadake, siin me oleme põhjas. (Esitlus). Milline ilu meid ümbritseb, sinine ookean, jäämäed ja lumised kaldad.
Kasvataja: Poisid, milliseid põhjamaa loomi te teate? Kes tahab nende kohta mõistatusi teha. Mida sa nendest tead?




Laps küsib mõistatuse:
Kus on lumehanged, külm, jää,
Kus tuisk lund pühib,
Omanik on seal lumises kasukas.
Kõnnib läbi piiritu lume.
Lapsed: See on jääkaru. Põhjamaade röövloomadest on suurim jääkaru. Ja tema laps on karu
Kasvataja: Õige. Hästi tehtud. (näita illustratsiooni)
Laps küsib mõistatuse:
Väike tark loom
Elab karmis põhjas.
Tema karusnahk särab nagu siid,
Nagu läikiva katte värv.
Lapsed: See on arktiline rebane. Ta näeb välja nagu rebane. Arktilised rebased on valged ja sinised.
Kasvataja: Õige. (näita illustratsiooni)
Laps küsib mõistatuse:
Hall ajab valget taga

Tahab valget lõunat süüa.
Niipea kui ta järele jõuab, klõpsab ta hambaid:
Valge – vaene, hästi toidetud?
Lapsed: See on polaarhunt. Polaarhundil on soe kasukas, terav nägemine, jahtimisvõime ja suurepärane haistmismeel. Ja tema laps on hundikutsikas. Koolitaja: Õige. Hästi tehtud. (näita illustratsiooni)
Laps küsib mõistatuse:
Jäätükkide vahele veninud
Paksunahaline härrasmees.
Külmas, vennad,
Ta läheb ujuma.
Lapsed: Morsas. Morsk on punasesse raamatusse kantud loom. Teda küttida on keelatud. Tema laps on morsk.
Koolitaja:Õige. (näita illustratsiooni)
Kasvataja: Poisid, kuulake mu mõistatust
See lind ei lenda
Elab Antarktikas.
Ja musta frakki riietatud
Valge särgiga.
Oskab ujuda ja sukelduda
Kärpima.
Lapsed: pingviin.
Kasvataja: Jah, see on õige, see on pingviin. Vaata, kui tähtis ta on (näitab pingviini illustratsiooni).
Kes oskab kirjeldada pingviini? Mis on pingviinil? mis värvi on pea, selg, kõht, tiivad, käpad, nokk?
Füüsiline harjutus "Naljakad pingviinid".
Nad kahlavad
Nad kahlavad
Pingviini isa
Pingviinide ema
Ja väike pingviinipoeg
Mustas frakis ja särgi ees.
(imiteerige pingviinide liigutusi, kõndige ringis)
Laps küsib mõistatuse:
Kes ilma kompassi ja kaardita.
Tormas läbi tundra, vedas kelku.
Polaarööl ja päeval? See?
Lapsed: Põhjapõdrad. Metsikud põhjapõdrad on hästi kohanenud karmide elutingimustega. Ja tal on hirvepoeg.
Koolitaja: Hästi tehtud, see on ka õige vastus. (näita illustratsiooni)
Kasvataja: täna teeme aplikatsiooni hirvest ja pingviinist, mille vahel valida. Kes keda tahab? Vaadake, kuidas saate hirve teha.


Lapsed räägivad.
Kasvataja: Vaata, kuidas me pingviini välja lõikame.


Lapsed räägivad.
Iseseisev töö.
Laual on toorikud pingviinide ja hirvede aplikatsiooni jaoks.
Lapsed valivad ise, mida nad teha tahavad.
Kuidas lapsed pingviine valmistasid:
pingviini aplikatsiooni toorikud


Lapsed lõikasid ruudust välja pea ning erinevatest ristkülikutest selja, kõhu ja tiivad. Punasest paberist, ristkülikukujuline, pooleks volditud - käpad; ruudult - nokk. Väikestest ruutudest - toorikud silmadele.


Liim pähe, seljale, tiibadele


Liim kõhule, käppadele, silmadele.


Liim nokale.


Need on pingviinid, mille lapsed tegid.


Kuidas lapsed tegid põhjapõtru:
toorikud hirvede aplikatsiooni jaoks


Lapsed visandasid oma peopesad


Nad lõikasid välja peopesad – sarved, hirvele koon.


Nad lõikasid välja silmad ja nina.


Sarved olid külge liimitud.


Silmad ja nina olid liimitud.


Need on hirved, mille lapsed said.


Laste tegevuste käigus julgustab õpetaja iseseisvust, täpsust ja loovust. Õpetaja abistab neid lapsi, kellel on raske töötada.
Pärast iseseisvat tööd tutvuvad lapsed tööga.

MBDOU d/s 63

GCD kokkuvõte ettevalmistavas rühmas rakendamiseks.

Teema "Sikahirv".

Sihtmärk: kunstiliste ja loominguliste võimete arendamine.

Ülesanded:

Hariduslik:

Rikastage laste arusaama metsloomade maailmast.

Jätkake loomade kujutamise oskuse arendamist, andes täpselt edasi nende välimuse tunnuseid.

Hariduslik:

Õppige oma tööd planeerima ja tegutsema vastavalt oma plaanile.

Jätkake kujutlusvõime, kujutaju ja proportsioonide arendamist.

Parandage oskust kasutada paberi täieliku ja osalise kleepimise tehnikaid, et luua illusioon edastusmahust.

Hariduslik:

Jätka kujundada hooliv suhtumine loodusesse.

Jätkata huvi kasvatamist kunsti- ja loometegevuse vastu.

Tunni materjalid:

Metsloomi kujutavad illustratsioonid;

Hirvede kujutised (mänguasjad, joonised, rakendused);

Käärid, valge ja värviline paber, liim, liimipintsel.

Eeltöö:

Vestlus Punasesse raamatusse kantud metsloomadest, hirveliikidest;

E. Charušini muinasjuttude lugemine sarjast “Suured ja väikesed”;

Hirve ja teisi metsloomi kujutavate illustratsioonide uurimine;

Didaktilised mängud “Arva ära kirjeldus”, “Kes kus elab?”

Tunni käik:

Korraldamise aeg:

Kasvataja loeb E. Charushini muinasjuttu “Kõrvaga hirv”, näitab kulliku kujukest koos emaga.

Kasvataja: Poisid, vaatame metslooma koos tema ema ja täiskasvanud sikahirvega. Mille poolest need on sarnased ja mille poolest erinevad?(Lapsed võrdlevad hirvi.)

Kasvataja: Väikestel hirvedel pole veel sarvi kasvanud, kuid täiskasvanud hirvedel on väga suured ja pikad sarved. Poisid, miks on hirve kehal laigud? ( Laste vastused ). See on kaitsemask.Nii kohanduvad nad oma elupaigaga ja võivad metsas okste, puude ja põõsaste vahele ära eksida.Hirvedel on sellised heledad laigud ainult suvel. Talveks need tuhmuvad ja muutuvad nõrgalt nähtavaks.

Kasvataja: Hirvel on hargnenud pikad sarved. Millised näevad välja täiskasvanud hirve sarved? ( Laste vastused .) Nad meenutavad puuoksi. Kuidas saab hirve kujutada? ( Laste vastused).

Koolitaja: Aplikatsioonis saab sarved teha erineva pikkusega ribadest. Samuti kujutame õhukesi jalgu laiemate triipudega. Lihtsam on kujutada suurt keha ja piklikku pead ovaalidena ning rebitud valgest paberitükkidest saab kaunile karusnahale kleepida heledad väikesed täpid.

Rakendusmeetodi demonstreerimine ja selgitamine.

Koolitaja:

  1. Hirve kehale, peale ja sabale joonista ja lõika pruunist paberist välja erineva suurusega ovaalid: keha, pea ja väikseim saba jaoks. Liimige hirv lehe keskele.
  2. Hirve jalad, neli ühesugust riba, lõigatud paberist, mis on volditud nagu akordion. Liimige jalad.
  3. Kaunite kolmemõõtmeliste sarvede saamiseks kasutame kolmemõõtmelise efekti loomiseks meetodit (mitte täisliimimist). Me painutame riba ja liimime ühe poole sellest, teine ​​pool jääb paberist maha. Nii saame tõelised hargnenud sarved.
  4. Teeme hirve kehale käsitsi rebitud valgest paberist väikestest ringidest täpid ja liimime need kehale.

Kasvataja: poisid,sikahirv on haruldane ja hämmastavalt ilus loom.Nüüd teate, kuidas seda erinevate aplikatsioonitehnikate abil kujutada, ja saate seda ise teha. Viime oma tööd näitusele ja imetleme hirvi, keda peame kaitsma. Meie õppetund on läbi.

Kollakarvaga

Vaata mind! Sõida nagu mina!

Seal, kus on põõsad ja paks rohi, hüppa kõrgemale – ära jää jalgu vahele!

Kus on maapinnast tasane koht, jookse sujuvalt, nagu lind, lenda!

Peate jooksma kõigist teistest kiiremini, et keegi teile järele ei jõuaks.

Kas sa oled väsinud, kallis? Heida põõsa alla pikali.