Tund maapõue looduslugu 2. juuniorrühm. Loodusõpetuse tund teises nooremas rühmas. Teema: “Läheme jalutama. etapp – planeerimine

Kasahstani Vabariigi Haridus- ja Teadusministeerium

keskkool nr 2

M/C "Aigolek"

loodusteadustes

Teema: "Läheme jalutama"

Õpetaja Zorina A.L.

Štšutšinsk 2017

Avatud tunni kokkuvõte

1. juunioride rühmas

teemal: "Läheme jalutama"

Programmi sisu:

Eesmärgid:

Hariduslik: Oskus sooritada toiminguid objektidega

Arenguline:d

Harivad:

Varustus: Tüdruku üleriiete komplekt (püksid, jakk, müts, sall, labakindad, viltsaapad), pildid üleriietest

Tunni käik:

Täna tulid meie tundi külalised. Öelge oma külalistele tere.

Hästi tehtud! Sa peaksid alati tere ütlema. See näitab, et olete hästi kommerts

(laste vastused). Me kõnnime õigesti. Suvel jalutame iga päev. Ja vastata

Minu küsimus on, mis aastaaeg praegu on? (laste vastused). See on õige aastaaeg

talvel. Kas me käime talvel iga päev jalutamas?

Alati ei saa me ilma tõttu jalutama minna. Poisid, milline ilm talvel on?

(laste vastused).

Poisid, talvel jalutama minemiseks peate end soojalt riidesse panema. Mis me oleme

mida jalutamiseks selga panna? Ma demonstreerin riidekomplekti tüdrukule,

Vaatleme riideid, tuues esile nende iseloomulikud jooned.

Uksele koputama

Vika siseneb

Poisid, ma lähen välja, kas saate aidata mul jalutamiseks riidesse panna?

Vika, loomulikult aitame sind ja poisse.

Koos lastega riietame Vika. Pöörake tähelepanu riietumisjärjekorrale

riided (alt üles), kasutades kakskeelset komponenti

- Tänan teid väga, et aitasite mul riietuda, ma pean minema

kõndima. (Jätab lastega hüvasti ja lahkub)

Muusikaline füüsikaminut "Lumememme valmistamine"

Kokkuvõtteid tehes

01.02.2017

Uyimdastyrylgan oku іs-әreketіnіӊ Tehnoloogiline kaart

korraldatud õppetegevuse tehnoloogiakaardid

Bіlim take salalar/haridusvaldkonnad:Tunnetus

Bolimderi/sektsioon:Loodusteadus

Takyryby/Teema:Me läheme jalutama

Põhitõed/eesmärgid: Hariduslik: Oskus sooritada toiminguid objektidega

Arenguline:Arendada oskust eristada vastandeiddtoimingud (riietumine-lahtiriietamine, nööbid lahti-kinnitamine)

Harivad:Kasvatage lastes puhtust ja korrektsust.

KosGkomponent/kakskeelne komponent: müts-borik, sall-sall, labakindad- kolgap.

Is-areket käeni

Tegevuse etapid

Tarbieshіnіӊ әreketteri

Õpetaja tegevus

Balalardyӊ әreketteri

Laste teod

I etapp

Sebeptik areketti oyatu

Motivatsioon ja stiimul

Poisid, me läheme lasteaeda. Mida me lasteaias teeme?

Me kõnnime õigesti. Suvel jalutame iga päev.

Ja vastake mulle küsimusele, mis aastaaeg praegu on?

Õige aastaaeg on talv. Kas me käime talvel iga päev jalutamas?

Alati ei saa me ilma tõttu jalutama minna.

Poisid, milline on ilm talvel?

Lapsed vastavad küsimusele

Sööme, mängime, magame, joonistame, jalutame

Hooaeg: talv

Talvel me alati ei käi jalutamas

On külm, pakane, sajab lund.

II etapp

Uyimdastyrylgan izdenis

Organisatsiooni otsing

Talvel jalutamiseks tuleb end soojalt riidesse panna. Mida me jalutuskäigul selga paneme?

Uksele koputama

Vika siseneb

Me läheme poistega jalutama, kas aitate mul riidesse panna?

Poisid, kas saame aidata Vikal riietuda?

Pöörake tähelepanu riietumisjärjekorrale

riided (alt üles), kasutades kakskeelset komponenti.

Vika tänab abi eest ja lahkub

Küsimustele vastama

Müts, sall, kindad

Lapsed näitavad üles huvi

Nõus aitama

Vaata ja korda sõnu

Jäta Vikaga hüvasti

III etapp

Emakeele peegeldus

Refleksi korrigeeriv

Kokkuvõtteid tehes.

Poisid, meenutagem veel kord, mis aastaaeg praegu on?

Kuidas peaksime sina ja mina talvel jalutama riietuma?

Kiidan lapsi

Hooaeg: talv

Riietu soojalt

Kutiletin natizhe/Oodatav tulemus:

Bilu/Know:Talveriiete nimetused (müts, sall, viltsaapad jne)

Baar Bolu/on:Idee rõivaste klassifikatsioonist (talv, suvi)

Isteu alu/Oskab: Teha esemetega toiminguid (riietuma, lahti riietama)

Loodusainete tunni eneseanalüüs 1. juuniorrühmale.

Teema: "Läheme jalutama."

Programmi sisu vastab 1. juuniorrühma laste ettevalmistustasemele.

Hariduslik: Oskus sooritada toiminguid objektidega

Arendav: arendada oskust eristada vastandlikke tegevusi (riietumine ja lahtiriietumine, nööpide lahti tõmbamine ja kinnitamine)

Harimine: sisendada lastesse puhtust ja puhtust.

Varustuse valisin eelnevalt välja, nimelt üleriiete komplekt tüdrukule (püksid, jakk, müts, sall, labakindad, viltsaapad), pildid üleriietest. Lapsed näitasid tunnis, et teavad rõivaosade nimetusi, nimetavad ja eristavad neid.

Oli näha, et lapsed näitasid üles elavat huvi ja soovi kedagi aidata. Usun, et tegevus saavutas oma eesmärgi.

Lapsed olid aktiivsed, tähelepanelikud ja sõbralikud. Mõtisklus läks hästi, kuna lapsed vastasid kiiresti esitatud küsimustele.

Teine noorem rühm (3-4 aastased).
eksperimentaalne tegevus

Teema:"Elav puu".

Vaata: Integreeritud.

Tüüp: Uurimine

Sihtmärk: Uurige õppetöö käigus, et puu on looduse elusobjekt.

Ülesanded:

Arendav- Arendada loogilise mõtlemise võimet, sisendada oskusi eksperimentaalseks, eksperimentaalseks tegevuseks, arendada põhjuse-tagajärje seoste loomise oskust ja kõne aktiveerimist.

Hariduslik- Õppige puu näitel ära tundma elusorganismi tunnuseid.

Hariduslik- teadustegevuse julgustamine, hooliva suhtumise edendamine kõigesse elavasse.

Plaanitud tulemus:

Järelduste sõnastamine, et puu on katsete käigus elus.

Uurimiskogemuse saamine

Samm-sammuline plaan:

  1. Ettevalmistav
  2. Eksperimendi eesmärgi kujunemine
  3. Planeerimine
  4. Eksperimendi praktiline tulemus
  5. Lõplik

Õpetaja ja laste tegevused etapiviisiliselt

Ettevalmistav

(õpetaja ülesanded)

1. Laste motiveerimine uurimistegevuseks läbi provokatiivsete küsimuste

2. Varustuse ettevalmistamine (tassid, kõrred kõigile, pabersalvrätikud)

3. Diagrammide koostamine (puu - juured, tüvi, oksad, lehed)

(laste ülesanded)

1. Probleemi teadvustamine.

2. Seadmetega tutvumine töökohal

Ettevalmistava etapi eeldatav tulemus:

Huvi ja soov katses osaleda on olemas

2. etapp – katse eesmärgi kujundamine

(õpetaja ülesanded)

1. Arutelu, laste suunamine katse eesmärki seadma.

Puu võrdlus inimesega

(laste ülesanded)

1. Sõnasta eesmärgid (õpetaja abiga)

  • Uurige, kas puu on elus või mitte
  • Uurige, kas see hingab või mitte
  • Uurige, kas puu joob või mitte
  • Uurige, kas see kasvab või mitte

Teise etapi eeldatav tulemus:

Eesmärk on märgitud: teada saada, kas puu on elus?

Esitatakse kaks hüpoteesi: jah või ei

3. etapp – planeerimine

(õpetaja ülesanded)

1. Arutelu lastega tegevuskava üle

2. Plaani koostamine (lapsed püüavad ise määrata, millised katsed tulevad enne, millised pärast jne, st lapsed õpivad tunni jooksul ise oma tegevusi planeerima)

(laste ülesanded)

Lapsed määravad katsete jada: hingab või mitte, joob või mitte, kasvab või mitte.

Katsetegevuste plaani koostamine

Plaani järgides

4. etapp – praktika, praktilise tegevuse tulemus

(õpetaja ülesanded)

1. Laste abistamine praktilistes tegevustes.

2. Eksperimendi ühine elluviimine.

3. Kontroll õige täitmise üle

(laste ülesanded)

1. Eelduste testimine.

2. Katsete läbiviimine

Kolmanda etapi hinnanguline tulemus

Järelduste vormistamine

Tulemuste salvestamine

5. etapp – finaal

(õpetaja ülesanded)

1. Kokkuvõtete tegemine.

2.Aidates lastel oma sooritust hinnata

3. Seadke end uueks probleemolukorraks (Mis teie arvates juhtub puuga kevadel, suvel, sügisel?)

(laste ülesanded)

Enesehinnang (hinnang teie eksperimentaalsele tegevusele: selle edu, mis töötas, mis mitte, mis tekitas raskusi, mida tahaksite korrata või näidata mõnele oma sõbrale väljaspool lasteaeda või vanematele)

Tunni käik (lühidalt)

Üldised ja individuaalsed tervitused.

"Vaadake, poisid, mis on minu käes?" (filiaal)

Millest see oks pärit on? - Puult.

Küsin lastelt: „Millest me täna räägime? Millest me räägime?" - (puude kohta)

Rääkige puudest

„Kas sa arvad, et puu on elus? Kas inimene on elus? Mees on kindlasti elus. Kuidas sa tead, et inimene on elus?” (hingab, sööb, joob, kasvab). - "Kui puu on elus, siis ta ka sööb, joob, hingab ja kasvab."

Liigume edasi katsete juurde

1. Me hingame läbi salvrätiku (õhk käib läbi selle) - “Nii et puu hingab. Kas saate öelda, mille kaudu?" (läbi lehtede)

2. Kujutame ette, et kõrs on juur (klaasi valatakse veidi vett) ja me joome läbi kõrre. Järeldame, et puu joob (näiteks kasemahla).

3. „Kujutage ette, et ma olen puu. Mis puu ma olen?" (suur). Ma tõmban lapsi ligi. Mina olen suur puu, laps on väike puu. - "Väike puu on kasvades suur." Järeldus: puu kasvab.

"Nüüd istume oma tööjaamades maha ja salvestame tulemused kaartidega, mille kleepime oma uurimispäevikusse."

"Kes teeb järelduse?" (Puu on elus, sest ta kasvab, joob, hingab).

"Puu on elus. Kas seda tuleks kaitsta?" (jah)

Vestlus kõigi looduses leiduvate asjade väärtusest (slaidide saatel)

Nominatsioon: Lasteaed, Tunnimärkmed, GCD, ökoloogia, eksperimentaalsed tegevused
Pealkiri: Tunnimärkmed 2. juuniorrühmale eksperimentaalsete tegevuste "Elav puu" kohta


Ametikoht: õpetaja
Töökoht: MBDOU lasteaed nr 377
Asukoht: Jekaterinburg, Venemaa

Ekinshi kishi Märkmete kohta teabe saamiseks

Noorema rühma korraldatud õppetegevuse kokkuvõte

Sündmuse teade/kuupäev: 01.03.18

Tarbieshi/Õpetaja: Bernhardt N.A

Bilim take salas/haridusala: Tunnetus

Hind/üksus: Loodusteadus

Üldine / läbiv teema: "Orkashan kun sonbesin" - "Olgu alati päikest."

Takyryby/Teema: Päike kiirgab.

Maksattary/Eesmärk: Arusaama kujunemine, et eluks maa peal on vaja päikest.

1. Tarbielik – hariv: Laste kasvatamine looduse ilu nägemise osas igal aastaajal.

2. Damytushylyk arenev: Eksperimenteerimise põhioskuste arendamine.

3.Okytu-treening: Et kujundada arusaam, et eluks maa peal on vaja päikest.

Pedagoogiline tehnoloogia / pedagoogiline tehnoloogia: Arendav, isiksusekeskne, kognitiivne, tervist säästev.

Resurstarmen kamtamasyz etu/Ressursi tugi: peeglid, taskurätikud, veenõu, teemakohased pildid, jaotusmaterjalid, värvilised pliiatsid.

Kakskeelne komponent: kun-päike

Uyimdastyrylgan oku kyzmetinin Barysy

1.yimdastyrushylyk käeni/organisatsional moment.

I. Tokmakova

Kus päike ööbib?

Vanaema voodis.

Kes on tema vanaema?

Sinine taevas.

Millega see katab?

Villane pilv.

Ja kes teda katab?

Vanaisa on tuul.

Pakub nimetada kevade märke, määrata, milline on tänane ilm.

Huvitav, miks see grupis nii kerge on?

Päike ärkab enne kõiki teisi, peseb end pilvedest ja tõuseb kõrgele taevasse, et teha "häid tegusid". Ja milliseid "head tegusid" teeb päike? Päike valgustab maad, soojendab kõiki ja tal on palju "häid tegusid": soojendage maad, valgustage seda ereda valgusega ja äratage kõik oma õrnade kiirtega.

Kuid mõnikord, poisid, juhtub, et päike ei paista eriti taevasse ega anna meile oma soojust. Millal see teie arvates juhtub?

Keskendutakse eelseisvatele tegevustele.

2. Negіzi bolіmі/põhiosa

Kutsub lapsi mõtlema – kuhu päike magama läheb? Asetage oma peopesad akna lähedale - see soojendab, kuid mitte nagu suvel.

Julgustab lapsi osalema vestluses päikese mõjust neid ümbritsevale maailmale. Võrrelge pilte, mis kujutavad ööd ja päikesepaistelist päeva.

Kõik maailmas on päikese üle õnnelikud -

Nii loomad kui lapsed

Ja puud ja lilled,

Liblikad ja ööliblikad.

Päike annab valgust ja soojust kõigele elavale, ta rõõmustab meid oma eredate ja soojade kiirtega ning tõstab tuju. Kujutagem ette, kui päikest poleks, mis siis meiega juhtuks. Maal oleks pime ja külm ning kogu elu kaoks. See tähendab, et on imeline, et on olemas Päike, mis annab meile oma soojust ja valgust.

Didaktiline mäng"Leia sama."

Nimeta objektid, mis on päikesega sama värvi. Või sama kujuga nagu päike.

Dünaamiline paus

Nii tõuseb päike

Kõrgem, kõrgem, kõrgem.

(Tõstke käed üles.)

Õhtuks loojub päike

All, all, all.

(Kükitage maha. Asetage käed põrandale.)

Hea hea,

Päike naerab.

Ja meie jaoks päikese all

Elu on lõbus.

(Plaksutage käsi).

Julgustab lapsi osalema eksperimentaalsetes tegevustes.

Määrake, millised objektid rühmas on kuumemad. Aken, aknalaud, võib-olla mänguasjad või lastemööbel. Miks jäid rühma tagaosas olevad esemed külmaks? Päikesekiired neile peale ei lange.

Pakub kontrollimiseks- Kas päike kuivatab kiiresti märjad taskurätikud?

Jaotusmaterjalidega töötamine

Kui päike paistab, tekivad inimestele ja objektidele varjud. Leidke iga pildi jaoks oma vari. Osutage noolega.

Korraldab mängu “Sunny Bunny”

Kasutage valguspunkti suunamiseks peeglit. Kutsu lapsi päikesekiirt püüdma.

3. Korytyndy/lõpuosa

Kokkuvõtted:

Motiveerib kõndides ümbritsevaid esemeid uurima: katsu päikesepoolsel pool maja seinu, varjulisel pool seinu, päikeselisel ja varjulisel poolel proovi käsi soojendada. Järeldus: päike paistab, kuid see ei soojenda piisavalt.

Haridusala:"Kognitiivne areng"

Tegevuse liik: hariv

Vanuserühm: nooruselt teine

Teema:"Külas vanaema."

Sihtmärk: laiendage laste ideid koduloomadest (nad elavad inimese kõrval, toovad talle kasu, inimene hoolitseb nende eest). Jätkata koduloomade ja nende poegade, nende käitumise ja toitumise tunnuste tutvustamist. Nimetage koduloomi ja nende beebisid, rikastage laste sõnavara. Jätkake laste õpetamist mõistatuste lahendamiseks.

Programmi sisu

Hariduslikud eesmärgid: jätkata sõnavara rikastamist, kõne kõlakultuuri arendamist. Õppige eristama noorloomi täiskasvanud loomadest, tuues esile mõned iseloomulikud välimuse tunnused.

Hariduslik: arendada kuulmistaju, tähelepanu, kõnet, oskust vastata küsimustele, õppida lahendama mõistatusi, arendada oskust liigutusi sõnadega kooskõlastada, arendada lastes sidusat kõnet.

Hariduslik: kasvatada huvi tegevuse vastu, kasvatada lastes häid suhteid loomadega, näidata üles soovi nende eest hoolitseda, kasvatada emotsionaalset vastutulelikkust ja soovi suhelda.

Eeltöö: vestlused loomadest, mängud mänguloomadega, lastelaulude lugemine: “Kitsonka - Murysonka”. Vaadates maale sarjast “Lemmikloomad”. Lotomäng "Lemmikloomad ja nende beebid"

Sõnavaratöö: rikastada laste sõnavara, nimetada õigesti noori koduloomi (vasikas, varss, kassipoeg, kutsikas, kana, poiss, põrsas).

Materjalid ja varustus: peakatted: kanad ja tibud vastavalt laste arvule; multimeedia seadmed, esitlus; pirnide komplekt - koduloomad (lehm, kass, koer, hobune ja nende pojad); lõigatud pildid: hobune - vanker, kana - muna, kass - hiir, kits - kohev, piim, koer - maja.

Tegevuse käik:

Õpetaja teatab lastele, et rühma on saabunud kiri, avab selle ja loeb läbi.

Vanaema kirjutab ja kutsub külla.

Poisid, lähme vanaema juurde?

Millist reisijatevedu te teate? (Laste vastused.)

Millise transpordiga tahaksite reisida? (Laste vastused.)

Aga kuna meid on palju, siis soovitan minna bussiga.

Lapsed rivistuvad õpetaja taha ja sõidavad muusika saatel.

Siledal teel,

Tasasel teel.

Meie jalad kõnnivad

Meie jalad kõnnivad.

Hüppa läbi lombi. Hüppa läbi augu. Jalutasime kaasa ja tulime külla. Ja siin on maja. Koputame, poisid.

Kop, kop, kop, kes siin elab?

Kes avab meile uksed?

Aken avaneb ja vanaema vaatab välja :

Tere lapsed,

Tüdrukud ja poisid.

Rõõm nüüd kõiki näha

Lõppude lõpuks olen ma sind juba pikka aega oodanud.

Olen vanaema Arina.

Oh, poisid, ma olen hädas, kõik mu loomad jooksid minema.

Õpetaja küsib lastelt, kuidas nad saavad vanaema aidata. Kuulab laste vastuseid.

Kasvataja: Poisid, võib-olla tulid need loomad meie rühma? Meie rühmas on palju loomi, kuid vanaemal pole neid kõiki vaja. Küsigem vanaemalt, mis loomi ta vajab.

Vanaema: Mul on vaja loomi, kes elavad inimeste kõrval.

Kasvataja: Vanaema, kas sul on hunti vaja? Vanaema on hirmul.

Poisid, mis on inimeste kõrval elavate loomade nimed? ( lemmikloomad).

- Koduloomad elavad inimese kõrval, nad ei saa endale maja ehitada, auku, urgu kaevata, nad pole metsa elama kohanenud. Peate nende eest hoolitsema, neile eluaseme ehitama, toitma, puhastama.

Vanaema , ja milliseid lemmikloomi te vajate?

Ja ma ütlen teile mõistatusi ja teie lahendate need. Kõik lapsed armastavad mõistatusi lahendada ja sina? (Laste vastused.)

Siis arvake ära minu mõistatused. Iga arvamisega võtab õpetaja karbist välja lemmiklooma mänguasja.

1. Saba konksuga, nina kannaga (siga).

2. Väikesed valged suled,

punane kammkarp,

Kes see pulgal on?

Petya - (kukk).

3 .Näljane - põder,

Kui tal on kõht täis, siis ta närib.

Väikestele lastele

Lehm annab piima.

4. Ta kõnnib ja rändab pead raputades.

Grass küsib: "mina-mina-mina"

Anna mulle maitsvat rohtu! (Kits).

5 .Pehmed käpad, kriimud käppadel,

Kõnnib vaikselt, püüab hiiri. (Kass).

6. Ma sõidan kiiremini kui tuul,
"" Klõks-klõkk, "" - ma koputan oma kabjad,
Ma karjun valjult "ike"
Istu selili ja ma annan sulle sõidu! (Hobune).

7. Siin on teile veel üks mõistatus.

Klõbin, klõbin,

Kutsub lapsi kokku

Ta koondab kõik oma tiiva alla.

Kes see on? (Kana).

Õpetaja näitab mänguasju: kana tibudega.

Keda sa näed? (Kana ja tibud).

Mis on tibude ema nimi?

Mis on kanapoegade nimed?

Ja nüüd me mängime teiega. Mina olen kana ja teie olete kanad. Te olete minu lapsed ja peate mulle kuuletuma.

Füüsikatund "Harjakana tuli välja"

Harilik kana tuli välja

Temaga on kollased kanad.

Kana klõbiseb: ko-ko,

Ära mine kaugele

Aeruta käpad,

Otsige teravilja.

Sõi paksu mardika ära

vihmauss,

Jõime natuke vett

Täielik segadus.

Vanaema: Kuulake järgmist mõistatust.

8. Elab putkas

Ta närib luid.

Haugub ja hammustab -

Mis on selle nimi? (Koer).

Kasvataja: Oh, meil pole koera, kus ta on? Koer jookseb majast välja ja haugub.

Selgus, et koer ei jooksnud minema, ta valvas maja. Õpetaja toob koera lastele, lapsed silitavad teda.

Vanaema: Oh, kui vahva mees, sa arvasid mõistatused ära! Kelle kohta olid mõistatused?

(Kassist, lehmast, põrsast jne) Kuidas saab neid ühe sõnaga nimetada? (Laste vastused.)

Vanaema võtab loomad vastu ja tänab lapsi abi eest.

Kasvataja: Noh, poisid, aitasime vanaema, leidsime kõik loomad, jätame vanaemaga hüvasti. Lapsed jätavad vanaemaga hüvasti.

Kasvataja: Ja me sõidame tagasi hobusega. Lapsed rivistuvad õpetaja selja taha ja “sõidavad” tagasi muusika saatel.

Kasvataja: Poisid, te tunnete lemmikloomi juba hästi, kuid millist kasu need inimestele toovad?

Didaktiline mäng:

Lehm - piim

Kana - muna

Kits - kohev, piim

Koer valvab maja

Hobune tõmbab vankrit

Kass püüab hiiri.

Slaid nr 1–7.

Kassil on kassipoeg
Kukel ja kanal on tibu
Lehmal on vasikas
Hobusel on varss

Koeral on kutsikas

Kitsel on poeg

Kelle sarved? -Kitse sarved. Kelle lakk? - Kelle saba? - Kassi saba. Kelle nina? - Sea nina. Kelle käpad? - Kana jalad.

Mjäu (kes?) – kass
Naerab -
Grunts -
Moos -
haugub -
Bleats –

haugub -

Koolitaja: Hästi tehtud poisid, arvasite kõik õigesti. Lähme homme jälle vanaemale külla ja teeme loomadele ehitusmaterjalist aia, et nad enam vanaema eest ära ei jookseks.

Didaktiline mäng: "Pane lapsele nimi?"Slaid nr 1–7.

Igal koduloomal on laps. Peate ütlema, kellel milline poeg on.

Didaktiline mäng: "Kelle, kelle, kelle?" Slaidid 8–12.

Koolitaja: Poisid! Teate erinevaid lemmikloomi. Arvake ära nende loomade kehaosad. Õpetaja näitab loomade kehaosi ja lapsed arvavad.

Kelle sarved? - Kitse sarved. Kelle lakk? - Hobuse lakk. Kelle saba? - Kassi saba. Kelle nina? - Sea nina. Kelle käpad? - Kana jalad.

Didaktiline mäng:"Mis kasu lemmikloomad toovad?"

Lastele pakutakse pilte lemmikloomast ning neile antakse ülesanne valida pilt, mis kujutab loomade kasulikkust inimesele, ning rääkida oma valikust.

Lehm - piim

Kana - muna

Kits - kohev, piim

Koer valvab maja

Hobune tõmbab vankrit

Kass püüab hiiri.

Sõrmede võimlemine tüütu hiirega

Mjäu (kes?) – kass

Koolitaja: Hästi tehtud poisid, arvasite kõik õigesti. Lähme homme jälle vanaemale külla ja teeme loomadele ehitusmaterjalist aia, et nad enam vanaema eest ära ei jookseks.