Tund koolieeliku emotsioonide arendamise kohta. Emotsionaalse arengu õppetunni kokkuvõte ettevalmistusrühmas. Harjutused emotsioonide hääle järgi tuvastamiseks

Tunni eesmärk:

Kinnitada laste teadmisi emotsioonidest (rõõm, kurbus, viha, hirm, üllatus), õpetada lapsi skemaatiliste kujutiste abil emotsioone eristama;

Õppige mõistma oma ja teiste inimeste tundeid;

Treenida lapsi emotsionaalse seisundi edasiandmises näoilmete ja žestide abil, samuti arendada muusikas meeleolu tunnetamise oskust;

Arendage empaatiat ja kujutlusvõimet, sõbralikkust ja kollektivismi.

Materjal: emotsionaalsete seisundite piktogrammid ja kiri “Meeleolu maalt”, muusikalised katkendid multifilmidest, muinasjututegelasi kujutavad pildid, “meeleolukuubik”, noodid erinevate emotsioonide skemaatilise kujutamisega.

Psühholoogi tunni edenemine vanemate koolieelikutega:

1. Harjutus-tervitus "Ma armastan"

Eesmärk: emotsionaalse stressi leevendamine, positiivse seisundi loomine

Lapsed sisenevad saali rahuliku muusika saatel. Saal on kujundatud metsalagendiku kujul.

: Lapsed, vaadake, milline imeline metsalagend. Kui kena ja hubane see tal on.

Hoidkem käest kinni ja tervitagem üksteist võlusõnadega. Et mitte ainult lagendikul, vaid ka meis igaühes muutuks meie hing soojaks, soojaks ja hubaseks. (Lapsed ütlevad sõnu käeliigutustega, osutades inimesele, kelle poole nad pöörduvad).

Ma armastan ennast

ma armastan sind,

Ma armastan – kõiki

See on minu edu.

Psühholoog: Kui ilusad sõnad. Ütleme need uuesti sõbralikult ja õrnalt, et me kõik tunneksime seda armastust (lapsed kordavad sõnu emotsionaalselt kaks korda). Teie maagilistest sõnadest sai see selgeks ja mugavaks mitte ainult sellel lagendikul, vaid ka kõigi südames.

Psühholoog: Lapsed, mul on teile üllatus. Vaata, mis mu käes on? Jah, see on kiri, kuid ebatavaline kiri, see on kiri “Meeleolu maalt”. Kas olete sellisest riigist kuulnud? Loeme seda.

“Kallid lapsed! Kui sulle meeldib kõik huvitav, muinasjutuline ja oskad üllatada, siis oled oodatud “Meeleolude maale”!

Noh, lapsed, lähme reisile? Kuna meid ootab ees pikk teekond, siis sõidame võlurongiga. Ütle mulle, mida me vajame, et rongile minna? Täpselt nii, meil on pileteid vaja. Ja me saame neid siit piletikassast osta.

2. Harjutus "Määrake oma meeleolu"

Eesmärk: õpetada lapsi määrama oma emotsionaalset seisundit

Psühholoog: Kuna meie teekond on ebatavaline, on ka meie kassapidajad ebatavalised. Vaata, need on väikesed kellad ja igaüks neist näitab meile erinevat meeleolu. Kuidas saame määrata iga kassapidaja meeleolu? Inimestel on ka erinevad tujud, milline? Lapsed, astuge järjekorda ja ostke endale kassast pilet, millel on sama meeleolu, mis teil praegu on (lapsed astuvad järjekorda ja võtavad koloboki kassapidajatelt nende meeleolu skemaatiliselt kujutatud piktogrammi). Kas olete kõik piletid kätte saanud? Olen teie teejuhiks sellel teekonnal. Andke kõik oma piletid mulle üle ja lähme. (Lapsed ehitavad rongi ja hakkavad muusika saatel saalis ringi liikuma).

Meie esimene peatus on Skazotšnaja jaam.

Psühholoog: Ütle mulle, kas sulle meeldivad muinasjutud? Kas teate palju muinasjututegelasi? Nüüd mängime mängu.

3. Harjutus “Leia muinasjutu kangelane”

Eesmärk: arendada võimet ära tunda tegelaste emotsionaalset seisundit ja seostada neid graafiliste piltidega.

Psühholoog: Mul on pilte muinasjutu- ja multikategelastega. Ja ka maagiline “meeleolukuubik”. Vaata, kas kõigil tegelastel on sama tuju? Jah, erinev. Proovime arvestada ja kujutada meie kangelaste erinevaid meeleolusid.

Iga laps viskab kordamööda täringut, nimetab täringule ilmuvat emotsiooni ja leiab pildi muinasjututegelasest, mis kujutab sama emotsionaalset seisundit. Laps jätab õigesti valitud pildi alles ja paneb vale tagasi.

Meie järgmine peatus on Muzykalnaya jaam. (Märkige puu, mille okstel on märkmed).

class="eliadunit">

4. Harjutus "Arva ära meloodia"

Eesmärk: arendada muusikas meeleolu tunnetamise oskust.

Lapsed istuvad patjadel, igaühel kahe noodiga alustass.

Psühholoog: nüüd kuulame teiega muusikakatkendeid, teie ülesandeks on arvata, mis meeleolu need edasi annavad, ja tõsta sobiv noot (pidage meeles, mis muusikat seal on?)

Meie teekond pole veel lõppenud, järgmine on uus Tsvetnaja jaam.

5. Harjutus “Kaunista järv”

Eesmärk: õpetada lapsi oma emotsionaalset seisundit edasi andma erinevate väljendusvahendite abil.

(Pidage meeles, milliseid värve me kasutame rõõmu ja milliseid kurbuse tähistamiseks)

Psühholoog: Lapsed, vaadake seda metsajärve, see tundub teile kurb. Kaunistame selle, igaüks võtab ühe lille seda värvi, mis praegu teie meeleolu esindab.

Psühholoog: Olime täna aktiivsed, meil on aeg veidi lõõgastuda.

6. Harjutus-lõdvestus

Eesmärk: psühho-emotsionaalne leevendamine

Silmalaugud tahavad magada

Silmad kinni.

Jääme vaikselt magama

Jääme magama.

Ja mu käed muutusid uniseks,

Ja mu jalad jäid magama

Ja me oleme sellel hetkel

Kerge nagu sulg.

Õppetunni kokkuvõte.

Psühholoog: Sel ajal, kui me puhkasime, jõudis meie teekond järk-järgult lõpule. On aeg koju minna. Ja koju naasmiseks peame midagi meeles pidama.

Psühholoogi vestlus lastega:

Millist riiki me täna külastasime?

Mis mäng oli huvitav?

Mis oli teie reisi jooksul kõige meeldejäävam?

7. Harjutus "Määrake oma meeleolu"

Eesmärk: tugevdada laste võimet määrata oma emotsionaalset seisundit

Psühholoog: Noh, lapsed, te igatsete lasteaeda. Meil on aeg tagasi minna. Minge koloboki kassapidajate juurde ja hankige piletid tagasi lasteaeda (lapsed astuvad kassapidajate juurde ja võtavad oma meeleolupildiga piletid).

Psühholoog: Soovin teile, lapsed, et oleksite alati heas tujus ja naeratate sagedamini, nagu ka täna meie teekonnal.

Eesmärgid:

— kujundada piisav enesehinnang;

- suurendada eneseregulatsiooni ja enesekontrolli.

Ülesanded:

- laiendada laste arusaamist emotsioonidest;

— kujundama orientatsiooni kaaslaste omaduste positiivsele hindamisele;

- tõsta enesekindlust;

- arendada rühmas kogukonnatunnet, suhtlemisoskust.

Materjalid: helikassett, albumileht, värvipliiatsid, guašš, viltpliiatsid.

Sissejuhatav osa

Ringis istuvad lapsed hoiavad käest kinni, vaatavad üksteisele otsa ja naeratavad sõbralikult.

Õpetaja. Räägime meeleolust. Mis on sinu oma? Millega saab seda võrrelda? Meeleolu võib olla erinev: kurb, rõõmsameelne, rahulik... Seda võib võrrelda värviga, loomaga, joonistatud, väljenduda liikumises. Niisiis, "Ideede oksjon: kuidas halva tujuga toime tulla."

Lapsed viskavad üksteisele palli ja annavad ideid. Saab kuulata muusikat, vaadata telekat, lamada diivanil, lugeda raamatut, vaadata selles olevaid pilte, hankida värviraamat, joonistada midagi, vaadata aknast välja, minna õue jalutama, teiste lastega õues mängida, helista sõbrale, tee peeglisse nägu, naerata oma peegelpildile peeglist, ütle: "Minuga saab kõik korda, ma saan hakkama!" jne.

Põhiosa

Pedago d. Sule silmad. Proovige kujutada end täiskasvanuna. Kuidas sa välja näed, mida kannad. Nüüd avage oma silmad. Käitugem nagu täiskasvanud. See, kellele ma helistan, peab end täiskasvanuna tutvustama, toas ringi käima nagu täiskasvanu.

Lapsed teevad seda.

Teeme harjutust "Ma suudan, ma suudan".

♦ Mind aitavad sellised mõtted: saan hakkama, õpin, tulen toime jne.

♦ Mind häirivad sellised mõtted: mul on halb, ma ei tea, kuidas, ma ei saa hakkama, ma kardan jne.

Lapsed, täidame omavoli arendamiseks ülesande “Kuulake käsku”.

Õpetaja näitab teatud käsku, näiteks plaksutage käsi pea kohal ja pöörake ümber. Seejärel lülitatakse muusikaline mänguasi sisse, samal ajal kui see kõlab, liiguvad lapsed mängutoas vabalt ringi. Aga kui muusika seiskub, peavad kõik lapsed peatuma ja täitma eelnevalt näidatud käsu (valik: ära näita, vaid ütle konkreetse käsu).

Lõpuosa

Õpetaja. Seisame ringis, hoiame käest kinni ja naeratagem üksteisele.

Lapsed moodustavad väikese ringi ja suruvad käed rusikasse. Seejärel asetavad nad oma rusikad ühte "tulba" ("torni") ja ütlevad valjult: "Hüvasti, kõik!"

Anastasia Pyankova
Emotsionaalse arengu avatud tunni kokkuvõte vanemas rühmas “Emotsioonide kuningriigis”

"IN emotsioonide valdkond»

Sihtmärk: abi vanem koolieelikud õpivad oma emotsioonid, vältides normaalset psühho-emotsionaalne heaolu ja suhtlemine eakaaslastega.

Ülesanded:

Loo positiivne emotsionaalne mikrokliima rühmas,

aktiveerida lapsi eelseisvateks tegevusteks;

Tõuse maha emotsionaalne ja lihaspingeid, vähendada ärevust, enesekindlust;

Jätka arendada lapse emotsionaalset sfääri, tema refleksioonivõime, peenmotoorika, kujutlusvõime ja koolieelikute loomingulised ilmingud;

Kujundage suhtlemisoskusi ja aktiveerige laste sõnavara.

Rikastada laste ideid kooliks motiveeriva ettevalmistuse kohta;

Metoodiline tugi:

CD lõõgastava muusikaga;

Mitmevärvilised riidest kotid,

Piktogrammid, erinevad emotsionaalsed seisundid;

Meetodid ja tehnikad:

lõõgastus;

psühho-võimlemine;

psühholoogilised mängud ja harjutused;

visuaalsed ja hingamisharjutused.

Kirjandus:

1. Kryazheva N. L. Laste maailm emotsioonid. Lapsed vanuses 5-7 aastat. Jaroslavl: Akadeemia arengut, 2001.-160 lk.: ill.

2. Minaeva V. M. Emotsioonide arendamine koolieelikutel. klassid. Mängud. –ARKTI, 2003.-48.

3. Maralov V. G., Frolova L. P. Isiku parandamine eelkooliealiste laste areng. – M.: TC Sfera, 2008. – 128 lk.

4. Fillipova Yu V. Suhtlemine. Lapsed vanuses 7-10 aastat. - Jaroslavl: Akadeemia arengut, 2002.-144.: ill.

5. Mina-sina-meie. Sotsiaalne eelkooliealiste laste emotsionaalne areng / Koost..: O. L. Knyazeva. – M.: Mozaika-Sintez, 2003.-168 lk.

Tunni käik:

Õpetaja:

2. Sisenemisrituaal. (kostab rahulik muusika)

Täna läheme haldjatemaale nimega « Emotsioonide kuningriik» ja aitab meil sellesse siseneda "maagiline lill". Lapsi kutsutakse seisma võlulille ümber, et mitte üksteist häirida, sirutama selle kohale käed, sulgema silmad ja paluma lillel meid muinasjutumaale lasta.

Hingake sügavalt sisse ja hingake täielikult välja. Võlulill kannab meid üle mere "Rõõm", ta annab meile jõudu, enesekindlust. Hingake sisse ja uuesti välja. Kes on juba tundnud võlulille jõudu, saab... ava oma silmad, hingake sügavalt sisse ja välja, sirutage õlad.

Meie võlulill viis meid selleni « Emotsioonide kuningriik» , ootavad meid siin erinevad mängud ja ülesanded. Üksteist segamata astuvad lapsed kõrvale ja istuvad toolidel ringi.

Vaata, kui ilusa koti jätsid meile haldjamaa elanikud. See on tujude kott, see ütleb meile, mida emotsioonid, ja elanikud on vapustavas meeleolus kuningriigid.

Õpetaja:Vaatame, mis seal sees on.

emotsioon see võib väljendada)

See pole tavaline kott, sellel on ülesanne. 1. "Miimiline võimlemine"

Ja saate nüüd näidata oma meeleolu oma näoilmega, oma emotsioonid?

Nüüd soovitan teil treenida emotsioonid? Ma annan sulle ülesandeid ja sina täidad neid.

Harjutus "Me treenime emotsioonid»

1. Kortsuta kulmu nagu

sügisene äikesepilv;

nagu vihane inimene;

nagu kuri nõid.

2. Naerata nagu

kass päikese käes;

kui maailma kõige õnnelikum inimene;

nagu päikeseline suvepäev;

nagu kaval rebane.

3. Saa vihaseks, eks?

nagu laps, kelle lemmikmänguasi ära viidi;

nagu löödud inimene.

4. Karda nagu

jänes, kes nägi hunti;

nagu kassipoeg, kelle peale koer haugub;

nagu metsa eksinud laps.

5. Väsi nagu

isa pärast tööd;

nagu mees, kes on tõstnud rasket koormat;

nagu sipelgas, kes kannab suurt kõrt.

6. Lõdvestu nagu

pika tee läbinud rändur;

nagu laps, kes on kõvasti tööd teinud;

nagu väsinud sõdalane pärast võitu.

7. Naera oma kõige rõõmsam naer.

8. Olge üllatunud, nagu oleksite imet näinud.

Õpetaja:

Laps võtab selle võlukotist välja vaatamata. Teatud värvi väike kott. Muusika kõlab, mis iseloomustab seda värvi.

Mis värvi kott on? Mis sa arvad, milline on tema tuju? (laps määrab värvi ja muusika põhjal, milline emotsioon see võib väljendada)

2. See kott pole ka tavaline, ta rääkis mulle, et täna istus Nastja üksi riietusruumis. (SLAID) vaata tema tuju? (laste vastused)

Siis astus Maxim tema juurde ja ta tuju muutus (SLAID)

Miks sa arvad, miks selline ime juhtus? (Laste vastused)

Õpetaja:

Hästi tehtud! Võtame järgmise koti välja.

Laps võtab selle võlukotist välja vaatamata. Teatud värvi väike kott. Muusika kõlab, mis iseloomustab seda värvi.

Mis värvi kott on? Mis sa arvad, milline on tema tuju? (laps määrab värvi ja muusika põhjal, milline emotsioon see võib väljendada)

See ei ole tavaline kott, see on 3. "Arva kott"

(robot rõõmu, üllatuse, viha, kurbuse, hirmu piktogrammidega. Lapsed joonistavad järjest välja ühe piktogrammi ja neile esitatakse järgmised küsimused)

Millist meeleolu on siin kujutatud?

Milliste märkide järgi nad ta ära tundsid?

Mis aitas sul meeleoludel vahet teha? (loetletud on erinevad näomärgid)

Hästi tehtud poisid, te eristate meeleolu hästi, kuid me tunneme tuju ära mitte ainult näoilmete, vaid ka hääle intonatsiooni järgi. Proovime öelda fraasi "Maša sõi putru" erinevatega emotsioonid, mis tähendab sobiva näoilme ja intonatsiooni kasutamist. (Lapsed joonistavad järjestikku ühe piktogrammi ja täidavad ülesande)

Õpetaja:

Hästi tehtud! Võtame järgmise koti välja.

Laps võtab selle võlukotist välja vaatamata. Teatud värvi väike kott. Muusika kõlab, mis iseloomustab seda värvi.

Mis värvi kott on? Mis sa arvad, milline on tema tuju? (laps määrab värvi ja muusika põhjal, milline emotsioon see võib väljendada)

See kott pole tavaline, seda on 4. Mänguga kott.

Elanikud « Emotsioonide valdused» armastan mänge mängida ja omada lemmikmängu Psychogymnastics "Päike ja pilv". mida me nüüd mängima hakkame (helisalvestist esitatakse).

Kujutagem ette, et istume rohelisel murul – istuge põrandale.

Päike paistab, soojendades meie nägu – tõstke pea üles, sulgege silmad.

Päike läks pilve taha, läks jahedaks - end palliks kõverdada, et soe oleks.

Päike tuli pilve tagant välja. On palav – lõõgastu – väsi päikese käes.

Muru murul on kõrge – laskuge põlvili.

Silitame muru, kui pehme ja õrn see on - Pöörake keha ülaosa vasakult paremale ja tagasi. Nad liiguvad kehaga samaaegselt käed: esimene, kes läheb, on peopesaga üleval, teine ​​on peopesaga allapoole.

Nüüd joonistame päikest – keha on sirge. Poolringis kõverdatud käed joonistavad 3 korda õhku ringi. Keha pöördub paremale, käed kordavad sama liigutust, keha pöördub vasakule, käed kordavad sama liigutust.

Harjutus "Kolm meeleolu"

Poisid, elanikud kuningriigid jutustasid et neil on erinev tuju, oleneb nende mõtetest, kui mõtted on puhtad, helged, tunnevad nad end rahulikult, hästi, enesekindlalt. Sel ajal on nende tuju nagu taevas ning nende mõtted on selged ja puhtad (tähistaevas süttivad tuled).

Kui suured ideed tulevad pähe, elanikud kuningriik rõõmustab, nad on meeleolust üllatunud - see muutub ilusaks, rõõmsaks ja mõtted muutuvad helgeks, säravaks (tuled säravad tähistaevas).

Kuid juhtub, et elanikud saavad vihaseks, kurvaks, solvuvad, tunnevad end halvasti - nende mõtted muutuvad häguseks ja halliks (tähistaevas kustub).

Kas meil on kurb, halb tuju?

Mida me teeme, et kurbusest üle saada? (laste vastused)

Harjutus "Maagiline kaebuste kott"

Poisid, kas te kujutate ette, selgub, et need kotid, mille valisite endale, pole lihtsad, vaid maagilised. Sinna saab panna kõik oma kaebused, viha, kapriisid, halva tuju. Siis peate koti tihedalt siduma ja kõik oma negatiivsed emotsioonid jäävad temasse. Proovime?

Ja nüüd paneme teie väikesed kotid suurde ja seome ka selle kinni, nii et meie negatiivne emotsioonid jäid sinna igaveseks ega külastanud meid enam kunagi, eks? Olgu meil alati ainult hea tuju ja ainult positiivne emotsioonid! Kas olete minuga nõus? Õpetaja:

Noh, meie poisid klass hakkab lõppema. Kas teile meeldis see, mida me täna tegime? klass? Mis sulle täpselt meeldis?

(Laste vastused)

Ja ma soovitan teil mängida veel ühte hüvastijätumängu. Kas olete valmis?

Hüvastijätu mäng:

Ja siin on hüvastijätumäng...

Meie on aeg õppetund lõpetada,

Ja loodame, et see on

Palju positiivset emotsioonid -

Meile kõigile, toodud!

Ja sina ja mina, kord on tulnud,

Mängi mängu "VERSA".

Ma ütlen sõna: KÕRGE,

Ja sa vastad: MADAL.

Ma ütlen sõna: KAUGELE,

Ja sa vastad: ….

Ma ütlen sõna: lagi,

Ja sa vastad: ….

Ma ütlen sõna: KADUNUD,

Ja sa ütled: …

Ma ütlen sulle sõna: argpüks,

Teie vastate: JULGE.

Nüüd ALGUS, ma ütlen, -

Noh, sina, vasta: … LÕPP!

"Meie emotsioonid"

Lõimitud tunni kokkuvõte vanemas koolieelses eas laste emotsionaalse sfääri arengust läbi muusika ja psühholoogia.

Programmi sisu:

Eesmärk: arendada ja rikastada laste emotsionaalset sfääri läbi kahe eriala: muusika ja psühholoogia.

Kinnitage olemasolevad teadmised erinevate emotsionaalsete seisundite kohta: rõõm, viha, lein, üllatus jne, tuvastage ja eristage neid skemaatiliste piltide abil.

Õppige muusikat ära tundma, seostama selle sisu ja meeleolu oma kogemuste ja emotsioonidega.

Rikastage laste sõnavara ja arendage nende suhtlemisoskusi.

Õpetage lapsi oma emotsionaalset seisundit tuvastama.

Materjalid:

IKT kasutamine: multimeedia, magnetofon, slaidid;

Magnettahvel “Meeleoluekraan”;

Skemaatilised pildid: viha, rõõm, kurbus, üllatus jne;

Muusikateoste fonogrammid: P. I. Tšaikovski lastealbum “Nukutõbi”, laul multifilmist “Siga Funtiku seiklus”;

Muinasjuttude ja lugude tegelaste omadused;

Erinevate emotsioonide näoilmetega nukk;

Erinevaid emotsioone kujutavad maskid;

Magnettahvel meeleolu määramiseks;

Tähed laste teadmiste hindamiseks.

Eeltöö:

Sissejuhatus kunstiteostesse:

Printsess Nesmeyani lugu

A. Tolstoi "Kuldvõti"

Tunni käik:

Esmalt tuuakse saali magnettahvel, millele asetatakse värvilised maskid, mis näitavad laste erinevaid emotsionaalseid seisundeid. (diagnostika tehtud eelnevalt)

Lapsed sisenevad saali.

Psühholoog: Tere poisid. Mul on hea meel teid täna meie saalis näha. Meie lasteaeda tuli täna palju külalisi. Ütleme neile tere.

Muusika juht: Tere poisid! Muusika kutsub meid muinasjuttude imelisse maailma. Vaadake ekraani. Mida sa sellel näed?

(lapsed näevad erinevaid emotsionaalseid seisundeid kujutavaid maske). Poisid, kas teate, et igal maskil on oma spetsiifiline muusika ja me peame selle ära arvama.

Mängib P. I. Tšaikovski muusika “Nukutõbi”. Lapsed valivad piktogrammi, millel on vastav emotsioon (kurbus).

Psühholoog: Poisid, kuidas te teadsite, et see on kurbus?

Milliste märkide järgi saab kindlaks teha, et inimene on kurb?

Laste vastused: pea on viltu, silmad kurvad, kulmud ja suunurgad rippuvad jne.

Laste vastused: kurb.

Muusika juht: Lapsed, vaadake, mis need objektid on? Kelle omad nad on?

Juhib laste tähelepanu printsess Nesmeyana atribuutidele: kroon, sall.

Psühholoog: kujutame teda. (lapsed kujutavad selle tegelase emotsioone).

Päike paistab akna taga,

Lapsed jalutavad hoovis.

Nesmeyana, nagu alati

Pisarad voolavad kui ämbrid.

Ta pole mänguasjadega rahul

Ta vajab nüüd sõbrannasid.

Ta on nüüd üksi kurb

Mida ta peaks kurbusega tegema???

Laste vastused: Lapsed pakuvad temaga sõprust ja lõbustavad teda naljaka mänguga.

kiusata

Siin elab Khmurilka (lapsed kortsutavad kulmu),

Teaser elab siin (näita keelt).

Siin elab Smeshilka (silmad pärani, käed ette sirutatud, sõrmed laiali, suu lahti).

See on Bibka nina!!! (nimetissõrmed ninaotsas)

Kus su naeratus on??? (lapsed vastavad õpetaja küsimusele naeratades).

Muusika juht: Kuulame järgmist muusikat ja valime maski.

Lugu kõlab V. Šulžiki multifilmist Sea Funtiku seiklus “Kindness”.

Lapsed: See on lõbus muusika.

Psühholoog: Kujutagem ka rõõmu ja lõbu. (lapsed teesklevad, et on õnnelikud)

Kuidas me oma rõõmu väljendame? Milliste märkide järgi saate aru, et inimene on õnnelik?

Muusika juht: Õige, sa arvasid ära.

Trummide rull – milline ime!

Öine taevas, tähed kõikjal,

Ja saali keskel on nõid:

Turbanis, mantlis. See on inimeste jaoks

Muudab siidi koheselt pallideks

Ja ta teeb lastele kingitusi.

Meie sõber tuli lavale,

Järsku võtsin mütsist lindi välja,

Ta hakkas tõmbama kiiremini, kiiremini,

Varblane lehvis lindi taga,

Mustkunstnik jooksis käega üle mütsi,

Lilled langesid nagu mägi,

Kogu stseen erinevate värvidega Värv,

Ja nõid saadab meile tervitused!!!

Muusika juht: Poisid, rõõmustagem nõia ka muusikariistade mängimisega, luues seeläbi kõigis meie ümber rõõmsa ja rõõmsa meeleolu.

Orkester "Caprice" V.A. Gavrilin

Muusika juht: Poisid, ma soovitan teil kuulata teist muusikapala.

Muusika on "Baba Yaga", autor M.P. Mussorgski.

Lapsed valivad piktogrammi vastava emotsiooniga (viha, raev).

Psühholoog: Kuidas sa teadsid, et see oli viha või viha? Milliste märkide järgi saate aru, et inimene on vihane?

Laste vastused: ta kulmud on kootud, silmad on vihased, suu on tugevalt kokku surutud, keha on pinges, käed on rusikas, liigutused teravad ja jõnksatavad.

Muusika juht: Mida saate muusika kohta öelda? Milline ta on?

Lapsed: vihane, hirmutav.

Muusika juht: Poisid, vaadake objekte ja öelge, kellele need kuuluda võiksid (luud, mört).

Lapsed: Baba Yaga...

Psühholoog: Proovime seda kujutada.

Poisid, ma arvan, et Baba Yaga on kuri, sest ta elab üksi metsas, oma onnis???

Muusika juht: Meie lapsed on suurepärased näitlejad, naljakad inimesed ja unistajad.

Mäng "Mängime muinasjuttu"

Lastel palutakse kasutada näoilmeid ja žeste erinevate lastetööde tegelaste kujutamiseks: rõõmus Pinocchio, kurb Pierrot, töökas Tuhkatriinu, sümpaatne doktor Aibolit, kuri Baba Yaga, heatujuline kass Leopold, uhke lumekuninganna, ahne Väike Karu, üllatunud krookoos. Gena jne.

Psühholoog: Ja nüüd poisid. Minge meeleolukuvale ja valige ikoon, mis vastab teie praegusele meeleolule.

Täna õppisite hästi, olite aktiivne, täitsite kõik ülesanded õigesti ja me kingime teile need imelised tähed mälestuseks. (õpetajad jagavad lastele tähti kirjadega “Hästi tehtud”, “Tark tüdruk” jne). Jäta poistega hüvasti.

Koostanud: Blizhenskaya N.V. -õpetaja-psühholoog

Sorokina Zh.P. - muusikaline juht

Sihtmärk:ühtlustada lapse isiksust.

Ülesanded:

- luua rühmas sõbralik õhkkond;

- kujundada lapses positiivne hoiak oma "mina" suhtes;

- tõsta enese aktsepteerimise astet;

- laiendada ideid emotsioonide ja erinevate emotsionaalsete seisundite kohta;

- arendada loovat mõtlemist, kujutlusvõimet, kõnet, peenmotoorikat.

Materjalid: värviline villase niidi kera, kelluke, visandlikud näomaskid, paberilehed, pliiatsid, viltpliiatsid, helikassett.

Sissejuhatav osa

Õpetaja. Lapsed, teeme harjutust “Nimi – liikumine”. Las igaüks nimetab end nimepidi ja tehku samal ajal mingeid liigutusi või toiminguid. Näiteks ütlen oma nime ja teen nii: kaks sammu edasi (saate ka käsi plaksutada, teha mõningaid käeliigutusi jne).

Lapsed teevad seda.

Hämmastav! Nüüd teeme mänguharjutuse "Värav".

Lapsed seisavad ringis, käed alla. Juht kutsub lapse nime, plaksutab käsi pea kohal, pöörab end ümber ja kükitab ning temast vasakul ja paremal seisvad lapsed võtavad kätest kinni ja tõstavad need üles nii, et küürutatud inimese kohale moodustub kõrge värav. üks. Siis hüütakse teise lapse nime jne.

Põhiosa

Õpetaja. Ma mõtlen teile (igale lapsele omakorda) hea sõna ja kõik arvavad oma huulilt, mis see on.

Lapsed teevad harjutust "Hea sõna".

Õpetaja kiidab last, kuid ei räägi kõva häälega, vaid hääldab ainult huultega. Kiitus võib olla reaalsete ja oodatud tulemuste, välimuse, isiksuseomaduste eest. Näiteks: “Sa oled lahke...”, “Sa oled tark...”.

Hästi tehtud! Ja nüüd harjutus (palliga ringis) "Mida saate paremini teha kui täiskasvanu." Näiteks: "Ma arvan, et jooksen paremini kui ema", "Ma oskan valjusti naerda, paremini kui isa!", "Ma võin ühel jalal hüpata, aga vanaema mitte."

Lapsed teevad seda.

Seejärel nimetab õpetaja sõna-olukorra ja laps peab nimetama meeleolu, tunde.

Nüüd viime läbi autokoolituse "Päikeseline jänku". Päikesekiir vaatas sulle silma. Sulgege need. Ta jooksis edasi üle näo, silitades seda õrnalt peopesadega: otsmikul, ninal, suul, põskedel, lõual. Silita teda ettevaatlikult, et mitte eemale peletada. Silita kergelt pead, kaela, käsi, jalgu... Ta ronis kõhule, silitas kõhtu. Päikeseline jänku pole vallatu, ta armastab ja paitab sind. Ja sa silitad teda ja sõbrunesid temaga.

Lapsed teevad harjutust "Joonista päikeselisele jänkule maja". Tehakse ettepanek joonistada mõni (graafiliselt kõige lihtsam) maja avatud ja suletud silmadega.

Kuidas sa end tundsid?

Lapsed vastavad.

Millisel juhul oli teil lihtsam?

Lapsed vastavad.

Lõpuosa

Õpetaja. Ringis seistes või istudes peaksid kõik käed võtma ja neid raputama, igaüht kordamööda vaatama ja naeratama.

Lapsed teevad seda.